×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Itaka zaoferuje wycieczki z wylotem z Radomia?


Itaka jest bliska podpisania umowy z lotniskiem w Radomiu - donosi "Puls Biznesu". Jak jednak zapewnia Piotr Henicz, wiceprezes touroperatora, jest on gotowy oferować rejsy także z Modlina, a na Lotnisku Chopina pozostanie najdłużej jak to możliwe.


Władze Polskich Portów Lotniczych spotkały się w lutym br. z przedstawicielami biur podróży i proponowali im alternatywne rozwiązania w stosunku do Lotniska Chopina. Przedsiębiorstwo chce, aby czartery zniknęły z głównego stołecznego lotniska w 2021 r. i lobbuje za Radomiem. Zapewnia też, że pierwszemu touroperatorowi, który się tam zjawi zaoferuje lepsze warunki. 

Do przeniesienia operacji szykują się także Grecos i TUI. Jednak obie firmy raczej stawiają na Modlin, skąd pierwsze czartery polecą już w tym roku. 

- Współpracujemy z TUI i niektóre loty wykonujemy wspólnie. Dlatego potwierdziliśmy TUI, że jeśli rozpocznie loty z Modlina, jesteśmy gotowi sprzedawać część wylotów z tego portu. Jednocześnie sami też rozmawiamy z zarządem tego portu — mówi Henicz cytowany przez "Puls Biznesu".


Zasadniczo Itaka zamierza latać z Lotniska Chopina najdłużej jak to możliwe. Touroperator planuje także zaoferować rejsy dalekodystansowe. Z drugiej strony w ofercie wylotów z różnych portów otaczających Warszawę upatruje także wartość dodaną. Zapewnia bowiem, że wielu klientów pochodzi spoza stolicy. 

fot. Igor Kuciel
 gość_8af54 - Profil
gość_8af54
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie