Itaka zaoferuje wycieczki z wylotem z Radomia?

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
19 kwietnia 2019 08:59
13 komentarzy
Itaka jest bliska podpisania umowy z lotniskiem w Radomiu - donosi "Puls Biznesu". Jak jednak zapewnia Piotr Henicz, wiceprezes touroperatora, jest on gotowy oferować rejsy także z Modlina, a na Lotnisku Chopina pozostanie najdłużej jak to możliwe.
Reklama

Władze Polskich Portów Lotniczych spotkały się w lutym br. z przedstawicielami biur podróży i proponowali im alternatywne rozwiązania w stosunku do Lotniska Chopina. Przedsiębiorstwo chce, aby czartery zniknęły z głównego stołecznego lotniska w 2021 r. i lobbuje za Radomiem. Zapewnia też, że pierwszemu touroperatorowi, który się tam zjawi zaoferuje lepsze warunki.

Do przeniesienia operacji szykują się także Grecos i TUI. Jednak obie firmy raczej stawiają na Modlin, skąd pierwsze czartery polecą już w tym roku.

- Współpracujemy z TUI i niektóre loty wykonujemy wspólnie. Dlatego potwierdziliśmy TUI, że jeśli rozpocznie loty z Modlina, jesteśmy gotowi sprzedawać część wylotów z tego portu. Jednocześnie sami też rozmawiamy z zarządem tego portu — mówi Henicz cytowany przez "Puls Biznesu".


Zasadniczo Itaka zamierza latać z Lotniska Chopina najdłużej jak to możliwe. Touroperator planuje także zaoferować rejsy dalekodystansowe. Z drugiej strony w ofercie wylotów z różnych portów otaczających Warszawę upatruje także wartość dodaną. Zapewnia bowiem, że wielu klientów pochodzi spoza stolicy.

fot. Igor Kuciel
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_b179f 2019-04-26 09:29   
gość_b179f - Profil gość_b179f
jeszcze parę lat i zarówno lotniska w Radomiu jak i Itaki nie będzie...…..
Kubuś 2019-04-26 00:40   
Kubuś - Profil Kubuś
Błagam powiedzcie że to żart
gość_f13c1 2019-04-25 14:30   
gość_f13c1 - Profil gość_f13c1
Warszawiacy juz przebierają nogami żeby latać z Radomia bo to ponad 100 km bliżej na wczasy w Tunezji hahaha
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama