×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Uganda Airlines odebrała pierwsze bombardiery CRJ-900


Linie lotnicze Uganda Airlines odebrały w tym tygodniu dwa pierwsze z czterech zamówionych bombardierów CRJ-900. Samoloty zostały przekazane w ręce przewoźnika, ale fizycznie nie opuściły jeszcze Kanady, zaś ich przylot na lotnisko w Entebbe zaplanowano na przyszły tydzień.


Niedawno informowaliśmy o planach rozwoju floty linii Uganda Airlines w postaci zamówienia dwóch airbusów A330-800 do obsługi tras dalekodystansowych. Wspominaliśmy również o planach w stosunku do zamówionych w 2018 roku bombardierów CRJ-900. Dwie pierwsze maszyny zostały już przekazane w ręce Uganda Airlines, natomiast kolejne dwie, które wyczerpią zamówienie, trafią doń kolejno w lipcu i wrześniu. Dzięki temu, a także planowanym dostawom airbusów A330, do 2020 roku przewoźnik będzie mógł pochwalić się już całkiem poważną flotą, która z pewnością pozwoli na sprawny rozwój. 


W sprawie rozpoczęcia działalności przez Uganda Airlines wymagana będzie jeszcze certyfikacja przewoźnika, o czym poinformowała tamtejsza minister pracy i transportu, Monica Azuba Ntege. W celu spełnienia warunków przyznania certyfikatu przewoźnika lotniczego linie wykonają loty demonstracyjne do sąsiednich państw. Ostatecznie potrwać to może około trzech miesięcy, więc start operacji z pasażerami możliwy będzie dopiero w drugiej połowie roku. Linie Uganda Airlines, które działały od 1976 do 2001 roku zdecydował się reaktywować krajowy rząd. Z powodu problemów z pozyskaniem finansowania zakupu maszyn projekt przesunął się nieco w czasie, ale po decyzji o zapłaceniu za samoloty z ugandyjskiego budżetu zaczyna nabierać rozpędu.

fot. Uganda Airlinesgość_06004 - Profil
gość_06004
  

W tym temacie przeczytasz


Brak wiadomości

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie