Uganda Airlines odebrała pierwsze bombardiery CRJ-900

Mateusz Gałabuda - Profil Mateusz Gałabuda
18 kwietnia 2019 10:23
Linie lotnicze Uganda Airlines odebrały w tym tygodniu dwa pierwsze z czterech zamówionych bombardierów CRJ-900. Samoloty zostały przekazane w ręce przewoźnika, ale fizycznie nie opuściły jeszcze Kanady, zaś ich przylot na lotnisko w Entebbe zaplanowano na przyszły tydzień.
Reklama

Niedawno informowaliśmy o planach rozwoju floty linii Uganda Airlines w postaci zamówienia dwóch airbusów A330-800 do obsługi tras dalekodystansowych. Wspominaliśmy również o planach w stosunku do zamówionych w 2018 roku bombardierów CRJ-900. Dwie pierwsze maszyny zostały już przekazane w ręce Uganda Airlines, natomiast kolejne dwie, które wyczerpią zamówienie, trafią doń kolejno w lipcu i wrześniu. Dzięki temu, a także planowanym dostawom airbusów A330, do 2020 roku przewoźnik będzie mógł pochwalić się już całkiem poważną flotą, która z pewnością pozwoli na sprawny rozwój.


W sprawie rozpoczęcia działalności przez Uganda Airlines wymagana będzie jeszcze certyfikacja przewoźnika, o czym poinformowała tamtejsza minister pracy i transportu, Monica Azuba Ntege. W celu spełnienia warunków przyznania certyfikatu przewoźnika lotniczego linie wykonają loty demonstracyjne do sąsiednich państw. Ostatecznie potrwać to może około trzech miesięcy, więc start operacji z pasażerami możliwy będzie dopiero w drugiej połowie roku. Linie Uganda Airlines, które działały od 1976 do 2001 roku zdecydował się reaktywować krajowy rząd. Z powodu problemów z pozyskaniem finansowania zakupu maszyn projekt przesunął się nieco w czasie, ale po decyzji o zapłaceniu za samoloty z ugandyjskiego budżetu zaczyna nabierać rozpędu.

fot. Uganda Airlines
Reklama
W tym temacie przeczytasz
Brak wiadomości
Pasazer.com na Facebooku
...wczytuję...

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama