Jet Airways zawiesza działalność

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
17 kwietnia 2019 17:54
4 komentarze
Indyjskie linie Jet Airways podjęły decyzję o zawieszeniu ze skutkiem natychmiastowym swojej działalności.
Reklama

Dwa dni temu pisaliśmy o zawieszeniu operacji i możliwym bankructwie przewoźnika. Obecnie sytuacja się zaostrzyła.

- Po 25 latach dzielenia się radością latania z indyjskimi i międzynarodowymi gośćmi, Jet Airways i jej rada dyrektorów, zostały zmuszone do podjęcia tego ekstremalnego działania. Niestety długotrwałe i stałe wysiłki z kredytodawcami i władzami w celu zapewnienia trwałości linii lotniczej nie przyniosły rezultatów pożądane rezultatów - czytamy w oficjalnym oświadczeniu Jet Airways.


W nocy lokalnego czasu Narodowy Bank Indii (SBI) poinformował w imieniu lokalnych pożyczkodawców, że nie jest w stanie wyasygnować kolejnych funduszy na utrzymanie działalności linii. Po przeanalizowaniu sytuacji Jet Airways postanowiły całkowicie zawiesić działalność operacyjną, ze względu na niemożność zapewnienia paliwa ani innych podstawowych elementów zapewniających ciągłość i bezpieczeństwo świadczonych usług lotniczych.

W najbliższym czasie przewoźnik zamierza utrzymać kilka podstawowych działów, aby przetworzyć już dokonane rezerwacje i pomóc poszkodowanych pasażerów. Dodatkowo linia oczekuje na finalizację procesu sprzedaży zainicjowaną przez SBI.

fot. mat. prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_03df9 2019-04-18 23:13   
gość_03df9 - Profil gość_03df9
Etihad nie ma szczęścia? Ja bym powiedział raczej, ze nie ma znajomosci rynku i zasad ekonomii. Jeśli ktoś opiera robienie biznesu na szczęściu to powinien raczej przestawić się na grę w Lotto lub w jakimś kasynie.
lysypiotr76 2019-04-18 20:33   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
Etihad Airways nie ma szczęścia. Zainwestowało spore pieniądze w kilka linii lotniczych. Air Berlin, Alitalia czy teraz Jet Airways to wyjątkowo chybione inwestycje. Zarządy tych linii myślały że ,,bogaty wujek z emiratów'' będzie bez końca sypał groszem a zarządzanie pozostawi lokalnym nieudacznikom.
lyngbyvej 2019-04-17 23:50   
lyngbyvej - Profil lyngbyvej
Szkoda. Była to - przynajmniej dekadę temu kiedy miałem okazje lecieć z nimi na trasie Jodhpur-New Delhi - bardzo fajna linia.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama