×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Jet Airways zawiesza działalność


Indyjskie linie Jet Airways podjęły decyzję o zawieszeniu ze skutkiem natychmiastowym swojej działalności.


Dwa dni temu pisaliśmy o zawieszeniu operacji i możliwym bankructwie przewoźnika. Obecnie sytuacja się zaostrzyła. 

- Po 25 latach dzielenia się radością latania z indyjskimi i międzynarodowymi gośćmi, Jet Airways i jej rada dyrektorów, zostały zmuszone do podjęcia tego ekstremalnego działania. Niestety długotrwałe i stałe wysiłki z kredytodawcami i władzami w celu zapewnienia trwałości linii lotniczej nie przyniosły rezultatów pożądane rezultatów - czytamy w oficjalnym oświadczeniu Jet Airways. 


W nocy lokalnego czasu Narodowy Bank Indii (SBI) poinformował w imieniu lokalnych pożyczkodawców, że nie jest w stanie wyasygnować kolejnych funduszy na utrzymanie działalności linii. Po przeanalizowaniu sytuacji Jet Airways postanowiły całkowicie zawiesić działalność operacyjną, ze względu na niemożność zapewnienia paliwa ani innych podstawowych elementów zapewniających ciągłość i bezpieczeństwo świadczonych usług lotniczych. 

W najbliższym czasie przewoźnik zamierza utrzymać kilka podstawowych działów, aby przetworzyć już dokonane rezerwacje i pomóc poszkodowanych pasażerów. Dodatkowo linia oczekuje na finalizację procesu sprzedaży zainicjowaną przez SBI. 

fot. mat. prasowegość_78237 - Profil
gość_78237
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie