×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Praga zabiega o połączenie do Atlanty


Port lotniczy w Pradze podejmie współpracę z lotniskiem Hartsfield-Jackson w Atlancie - największym pod względem liczby obsługiwanych pasażerów portem lotniczym na świecie.


Częścią partnerstwa pomiędzy dwoma lotniskami mają być m. in. negocjacje z przewoźnikami mające na celu przywrócenie bezpośrednich lotów pomiędzy dwoma miastami.

Pomiędzy 2017 a 2018 r. liczba pasażerów podróżujących bezpośrednio pomiędzy Republiką Czeską a Stanami Zjednoczonymi wzrosła ponad dwukrotnie. Widzimy duży potencjał dalszego rozwoju połączeń lotniczych do USA. Wspólnie z przewoźnikami chcielibyśmy rozpocząć negocjacje dotyczące bezpośredniej trasy łączącej Pragą i Atlantę - skomentował Václav Řehoř, szef praskiego lotniska.


W sezonie letnim stolica Czech posiada trzy bezpośrednie kierunki do Stanów Zjednoczonych - lotnisko JFK w Nowym Jorku, na które sezonowo lata Delta Air Lines, w ubiegłym roku American Airlines otworzyły sezonowe połączenie do Filadelfii, które będzie kontynuowane i w tym roku, a od 6 czerwca 2019 r. z Pragi do Newark poleci United Airlines. 

Na trasach długodystansowych z portu lotniczego im. Václava Havla można polecieć jeszcze do Seulu–Incheon w Korei Południowej na pokładzie Czech Airlines.

Przewoźnikiem, który mógłby zapewnić loty z Pragi do największego miasta stanu Georgia jest najprawdopodobniej Delta, która ma w Atlancie swój największy węzeł przesiadkowy i sama generuje tam ok. 70 proc. ruchu. W przeszłości Delta latał już sezonowo pomiędzy Pragą a Atlantą.


Międzynarodowe lotnisko Hartsfield-Jackson w Atlancie to najbardziej ruchliwe lotnisko na świecie, z ponad 107 mln obsłużonych pasażerów w 2018 r. Oferuje bezpośrednie połączenia do ponad 150 miast w Stanach Zjednoczonych oraz do 75 miejsc docelowych poza USA w ponad 50 krajach.

Lotnisko im. Vaclava Havla w Pradze obsłużyło w ubiegłym roku 16,8 mln pasażerów, co stanowi liczbę prawie 10 proc. większą niż przed rokiem. W tym roku lotnisko spodziewa się dalszego wzrostu - na poziomie ok 4 proc. W sezonie letnim z Pragi polecieć można do 162 miejsc.

Fot.: materiały prasowegość_aaaac - Profil
gość_aaaac
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie