airBaltic: 12 proc. więcej pasażerów w I kwartale 2019 roku

Filip Kubicki - Profil Filip Kubicki
17 kwietnia 2019 10:30
1 komentarz
Narodowy łotewski przewoźnik w I kwartale 2019 roku przewiózł 818 tys. pasażerów, co jest wynikiem lepszym o 12 proc. w porównaniu do tego samego okresu w 2018 roku.
Reklama

Od początku stycznia do końca marca 2019 roku airBaltic wykonał 12 740 operacji lotniczych, czyli o 10 proc. więcej niż w I kwartale ubiegłego roku. Jednakże wypełnienie samolotów przewoźnika zmniejszyło się o 5 pkt. proc. z 67 proc. do 62 proc. mimo proporcjonalnie większego wzrostu pasażerów. Wynika to z użycia przez airBaltic samolotów o większej liczbie siedzeń. Łotewskiej linii w omawianym okresie wbrew rosnącej liczbie pasażerów udało się wykonywać swoje operacje bardziej punktualnie niż w I kwartale 2018 roku. Współczynnik punktualności wyniósł 89,9 proc. co oznacza poprawę wyniku o 0,1 pkt. proc.

- Jesteśmy usatysfakcjonowani, gdy widzimy dwucyfrowy wzrost oraz gdy modernizujemy naszą flotę przy użyciu najbardziej zaawansowanych samolotów na rynku. Ponadto byliśmy w stanie polepszyć nasz produkt pokładowy i zaoferować więcej dogodnych połączeń w przystępnych cenach. Produkt oferowany przez airBaltic dowiódł, że jest wielkim sukcesem, ponieważ widzimy ciągle rosnącą liczbę podróżnych, którzy wybierają naszą ofertę – powiedział Martin Gauss, dyrektor genralny airBaltic

airBaltic to obecnie najbardziej punktualna linia lotnicza w Europie. Przewoźnik oferuje ponad 70 kierunków w Europie, na Bliskim Wschodzie oraz do WNP ze swojego hubu w Rydze oraz baz w Tallinie i Wilnie.

Fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

gość_f01b1 2019-04-17 15:32   
gość_f01b1 - Profil gość_f01b1
LF imponujacy;)

Wzrost liczby przewiezionych pasazerow wynika wlasciwie wylacznie ze zwiekszenia liczby operacji.

Pomysl wymiany Dashow na A220-300, przy takim LF, to sprawa delikatnie mowiac zastanawiajaca.

Air Baltic to linie niskokosztowe, ktorych jedynym atutem jest to, ze rynek, na ktorym operuja, jest zbyt maly, aby mogl sie nim zainteresowac Wizzair, czy Ryanair. Tj. zadna z tych linii nie bylaby w stanie wystarczajaco zapelnic swojego standardowego samolutu bez radykalnego obnizenia swoich taryf, tj. obnizenia ich ponizej kosztow. Wystarczajaco dowodzi tego fakt, ze Air Baltic nie jest w stanie satysfakcjonujaco zapelnic nawet samolotu na 145 pax a przeciez ani Wizzair czy Ryanair nie beda takimi mikrusami latac.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama