×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


airBaltic: 12 proc. więcej pasażerów w I kwartale 2019 roku


Narodowy łotewski przewoźnik w I kwartale 2019 roku przewiózł 818 tys. pasażerów, co jest wynikiem lepszym o 12 proc. w porównaniu do tego samego okresu w 2018 roku.


Od początku stycznia do końca marca 2019 roku airBaltic wykonał 12 740 operacji lotniczych, czyli o 10 proc. więcej niż w I kwartale ubiegłego roku. Jednakże wypełnienie samolotów przewoźnika zmniejszyło się o 5 pkt. proc. z 67 proc. do 62 proc. mimo proporcjonalnie większego wzrostu pasażerów. Wynika to z użycia przez airBaltic samolotów o większej liczbie siedzeń. Łotewskiej linii w omawianym okresie wbrew rosnącej liczbie pasażerów udało się wykonywać swoje operacje bardziej punktualnie niż w I kwartale 2018 roku. Współczynnik punktualności wyniósł 89,9 proc. co oznacza poprawę wyniku o 0,1 pkt. proc.

- Jesteśmy usatysfakcjonowani, gdy widzimy dwucyfrowy wzrost oraz gdy modernizujemy naszą flotę przy użyciu najbardziej zaawansowanych samolotów na rynku. Ponadto byliśmy w stanie polepszyć nasz produkt pokładowy i zaoferować więcej dogodnych połączeń w przystępnych cenach. Produkt oferowany przez airBaltic dowiódł, że jest wielkim sukcesem, ponieważ widzimy ciągle rosnącą liczbę podróżnych, którzy  wybierają naszą ofertę – powiedział Martin Gauss, dyrektor genralny airBaltic

airBaltic to obecnie najbardziej punktualna linia lotnicza w Europie. Przewoźnik oferuje ponad 70 kierunków w Europie, na Bliskim Wschodzie oraz do WNP ze swojego hubu w Rydze oraz baz w Tallinie i Wilnie. 

Fot. mat. prasowe
gość_005ba - Profil
gość_005ba
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie