×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lufthansa: Straty w pierwszym kwartale 2019


Lufthansa Group ogłosiła stratę w pierwszym kwartale bieżącego roku. Jak podaje przedsiębiorstwo, za niekorzystne wyniki odpowiedzialne są wyższe ceny paliw i wysoka podaż na rynku europejskim.


Wynik, który Lufthansa Group osiągnęła w pierwszych trzech miesiącach tego roku to strata w wysokości 336 mln. EUR przed opodatkowaniem i bez uwzględnienia odsetek. W analogicznym okresie zeszłego roku udało się wypracować 52 mln. EUR zysku.

- Spośród wielu czynników, które wpływają na ten wynik, największy udział w nim ma wzrost cen potrzebnych nam paliw o 202 mln EUR w pierwszym kwartale - oświadczyła grupa. - Dodatkowa presja pochodzi ze strony nadpodaży na europejskim rynku co odbija się niekorzystnie na wysokości taryf.


W oświadczeniu z poniedziałku (15.04) Lufthansa podkreśliła jednak, że dobre wyniki w pierwszym kwartale 2018 roku były spowodowane w pewnym stopniu z upadkiem linii airberlin. W tym roku przychody poszczególnych podmiotów sieciowych w ramach grupy spadły znacznie w porównaniu do roku ubiegłego. Największe różnice zanotowały linie Austrian Airlines, SWISS Airlines, a także niskokosztowy Eurowings. Jednocześnie Lufthansa żywi nadzieję, że wynik uda poprawić się w drugim kwartale, o czym mogą świadczyć spore obłożenie w systemach rezerwacyjnych oraz wyraźne spowolnienie wzrostu podaży na rynku.

- W całym roku 2019 grupa Lufthansy spodziewa się wciąż osiągnięcia skorygowanej marży zysku operacyjnego na poziomie pomiędzy 6,5 a 8,0 proc. - dodała firma.


W ubiegłym roku cała grupa odnotowała zysk netto na poziomie 2,2 mld. EUR, co było równoznaczne ze spadkiem o 7,6 proc. w stosunku do roku 2017. Jednak mimo to w roku 2018 była to największa grupa w Europie. Ostateczne wyniki za I kwartał 2019 opublikowane zostaną do końca kwietnia.

fot. mat. prasowegość_2e792 - Profil
gość_2e792
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie