×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Emirates po gruntownej modernizacji floty


Przewoźnik ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich ogłosił we wtorek (16.04), że w kwietniu br. linie przeprowadziły renowację ostatniego, dziesiątego samolotu boeing 777-200LR.


Linie Emirates zapewniają swoim pasażerom niezrównaną jakość podróży przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa i wydajności dzięki flocie złożonej w całości z nowoczesnych, szerokokadłubowych samolotów. W tym celu przewoźnik zainwestował 150 mln dolarów w przebudowę wnętrza 10 sztuk boeingów 777-200LR z wersji trzyklasowej na dwuklasową, w której znajdują się szersze fotele w układzie 2-2-2 oraz zupełnie odnowiona kabina klasy ekonomicznej.

Zmiana odbywała się w całości w nowoczesnych hangarach Emirates Engineering w Dubaju. Jak donosi przewoźnik, zespół Emirates Engineering poświęcił na zadanie łącznie ponad 160 tys. roboczogodzin, współpracując z przeszło 30 dostawcami i rozporządzając w każdym momencie ponad 2,7 tys. części. Całkowite rozebranie i przebudowa jednego samolotu zajmowało ok. 35 dni.


Pierwszy boeing 777-200LR w nowej konfiguracji został wprowadzony do eksploatacji w marcu 2018 r., a przebudowa pozostałych dziewięciu samolotów Emirates została ukończona w ciągu następnych 12 miesięcy. Przewoźnik zrealizował inwestycję niemal trzy miesiące przed terminem.

Pasażerowie mogą wybrać się w podróż boeingiem 777-200LR w nowej odsłonie w miejsce dostępne z szeregu kierunków w światowej siatce połączeń Emirates, m.in. Fort Lauderdale, Santiago, São Paulo i Adelaide.

Zgodnie z programem modernizacji floty linie Emirates wycofują z eksploatacji swoje ostatnie dwa samoloty Boeing 777-300 Classic. Samolot A6-EMV dostarczony w lutym 2003 r. został wycofany ze służby, a wkrótce jego los podzieli A6-EMX odebrany w czerwcu 2003 r. Po wycofaniu obu samolotów flota od Boeinga w Emirates będzie składać się z boeinga 777-300ER i niedawno zmodernizowanych Boeingów 777-200LR. 


Program modernizacji floty Emirates na rok 2019 zakłada wycofanie siedmiu starszych samolotów boeing 777 i odbiór sześć nowych airbusów A380. Linie Emirates dysponują jedną z najmłodszych flot samolotów szerokokadłubowych na świecie, zapewniając pasażerom najwyższą jakość lotu. Nowsze samoloty zwiększają także oszczędność paliwa i przynoszą szereg związanych z tym korzyści ekologicznych.

Flota przewoźnika składa się z 273 maszyn szerokokadłubowych, w tym 14 samolotów towarowych, i należy do najmłodszych w przestworzach. Obecnie linie Emirates oczekują na dostawę 243 samolotów o wartości ponad 100 mld dolarów amerykańskich według cen katalogowych.

Linie Emirates obsługują loty w 158 kierunkach w 86 krajach Europy, Ameryki Północnej i Południowej, Bliskiego Wschodu, Afryki, Azji Południowej, Dalekiego Wschodu i Australazji.

Fot.: P. Bożyk, materiały prasowegość_005ba - Profil
gość_005ba
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie