Utair uruchomi kolejne połączenie międzynarodowe

Mateusz Gałabuda - Profil Mateusz Gałabuda
16 kwietnia 2019 10:10
Rosyjskie linie lotnicze Utair Aviation planują wprowadzenie do swojej oferty kolejnego międzynarodowego połączenia. Od 3 czerwca br. dwa razy w tygodniu z Ufy do Wiednia polecą boeingi 737-500.
Reklama

Lotnisko Ufa International (UFA) to jeden z regionalnych hubów linii Utair. Niemal jedna trzecia pasażerów przewijających się przez to lotnisko podróżuje samolotami tego przewoźnika. Dzięki siatce Utair, z Ufy można polecieć do Moskwy, Anapy nad Morzem Czarnym, Jekaterynburga, Kazania, Niżnego Nowogrodu, Samary, Surgutu, Tiumeni czy Chanty-Mansyjska.

- W latach 2017 - 2018 regionalne trasy Utair pozwoliły na regularny i zrównoważony wzrost. Dzięki temu linie te mogły zwiększać częstotliwość na istniejących trasach i dodawać nowe - powiedział Alexander Andreyev, dyrektor generalny lotniska w Ufie.


Trasa z Ufy do Wiednia, która będzie w ofercie przewoźnika na pewno do końca sierpnia będzie teraz jedynym połączeniem z tego lotniska do większego ściśle europejskiego hubu. W przeszłości było też dostępne połączenie linii Czech Airlines z Pragi. Poza stolicą Austrii kolejnym dużym lotniskiem przesiadkowym, do którego można już też dotrzeć z Ufy jest Stambuł, dokąd latają samoloty Turkish Airlines. Poza regularnymi rozkładowymi połączeniami lotnisko w Ufie obsługuje też sezonowo wakacyjne czartery, a także loty do licznych miast w krajach Wspólnoty Niepodległych Państw.

Linie lotnicze Utair, które mają swoją siedzibę w Surgucie, a bazę na moskiewskim lotnisku Wnukowo, rozwinęły już 11 regionalnych krajowych hubów. Siatka w ofercie przewoźnika to 150 tras, na których lata 65 maszyn wchodzących w skład floty tych linii. W styczniu i lutym tego roku przewoźnik obsłużył około miliona pasażerów, co stanowi spadek o 5,9 proc. w stosunku do analogicznego okresu w zeszłym roku.

fot. mat. prasowe

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama