×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Sofia: Pięć ofert w przetargu na koncesję


Bułgarskie Ministerstwo Transportu poinformowało, że w przetarg na udzielenie 35-letniego kontraktu koncesyjnego na prowadzenie Międzynarodowego Portu Lotniczego w Sofii, o szacunkowej wartości 3,5 mld euro bez VAT, wpłynęło pięć ofert.


Kandydaci do obsługi największego portu lotniczego w Bułgarii to cztery konsorcja prowadzone przez firmy zagraniczne oraz lokalna jednostka niemieckiego operatora portu lotniczego Fraport AG Frankfurt Airport Services Worldwide.

Dwa z konsorcjów prowadzone są przez firmy francuskie. Jedna z nich jest kierowana przez Meridiam Eastern Europe Investments, z Flughafen Munchen jako operatorem, druga  kierowana przez Aeroports de Paris i obejmuje jednostkę Aeroports de Paris z siedzibą w Turcji - TAV Havalimanlari Holding.


Pozostałe oferty pochodziły od konsorcjum kierowanego przez szwajcarską spółkę SSB Sauerwein & Schaefer Bau z Copenhagen Airports A/S oraz konsorcjum obejmującego brytyjską Manchester Airport Group Overseas Investments Limited i brytyjską BCEGI Construction, będącą w całości własnością chińskiej Beijing Construction Engineering Group.

Komisja przetargowa oceni teraz, czy oferty spełniają wszystkie wymogi. Oferty zostaną otwarte 9 maja.
gość_6fd1c - Profil
gość_6fd1c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie