Sofia: Pięć ofert w przetargu na koncesję

Blanka Flis - Profil Blanka Flis
15 kwietnia 2019 11:28
1 komentarz
Bułgarskie Ministerstwo Transportu poinformowało, że w przetarg na udzielenie 35-letniego kontraktu koncesyjnego na prowadzenie Międzynarodowego Portu Lotniczego w Sofii, o szacunkowej wartości 3,5 mld euro bez VAT, wpłynęło pięć ofert.
Reklama

Kandydaci do obsługi największego portu lotniczego w Bułgarii to cztery konsorcja prowadzone przez firmy zagraniczne oraz lokalna jednostka niemieckiego operatora portu lotniczego Fraport AG Frankfurt Airport Services Worldwide.

Dwa z konsorcjów prowadzone są przez firmy francuskie. Jedna z nich jest kierowana przez Meridiam Eastern Europe Investments, z Flughafen Munchen jako operatorem, druga kierowana przez Aeroports de Paris i obejmuje jednostkę Aeroports de Paris z siedzibą w Turcji - TAV Havalimanlari Holding.


Pozostałe oferty pochodziły od konsorcjum kierowanego przez szwajcarską spółkę SSB Sauerwein & Schaefer Bau z Copenhagen Airports A/S oraz konsorcjum obejmującego brytyjską Manchester Airport Group Overseas Investments Limited i brytyjską BCEGI Construction, będącą w całości własnością chińskiej Beijing Construction Engineering Group.

Komisja przetargowa oceni teraz, czy oferty spełniają wszystkie wymogi. Oferty zostaną otwarte 9 maja.

Ostatnie komentarze

Carl 2019-04-15 13:12   
Carl - Profil Carl
I zadna firma bulgarska? To mi Polske przypomina. Kolejny naród nieudaczników.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama