I Lotniskowe Targi Zawodoznawcze

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
15 kwietnia 2019 08:38
W piątek (12.04) w Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport odbyły się I Lotniskowe Targi Zawodoznawcze. To pierwsza tego typu inicjatywa wśród portów lotniczych w Polsce, zainicjowana przez jedyny taki w Polsce ośrodek edukacyjny branży lotnictwa cywilnego.
Reklama

Targi zawodoznawcze to okazja do zaprezentowania lotniskowych profesji uczniom szkół branżowych z terenu Małopolski. Młodzież będąc na etapie wyboru dalszej ścieżki edukacji i kariery często poszukuje informacji o możliwościach zatrudnienia, procedurach towarzyszących rekrutacji. Wiedza na temat kompetencji i wymagań stawianych kandydatom przez pracodawców jest niezwykle cenna. Dzięki uczestnictwu w targach uczniowie mogą dowiedzieć się jakie zawody na lotnisku występują, czym dokładnie się zajmują pracownicy lotniska oraz gdzie i jak należy się szkolić, aby dany zawód móc w przyszłości wykonywać.


- Kraków Airport jako pierwsza spółka w Polsce wśród podmiotów zarządzających portami lotniczymi uruchomiła Centrum Edukacji Lotniczej. Obiekt ten już od dwóch lat przybliża wszystkim zainteresowanym zasady funkcjonowania lotniska oraz z sukcesem wspiera szkoły branżowe w przygotowaniu zawodowym młodzieży, realizując m.in. szkolenia teoretyczne i praktyczne w przestrzeni krakowskiego lotniska - mówi Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport otwierając I Lotniskowe Targi Zawodoznawcze.

Obecność na targach była dla uczestników doskonałą okazją nie tylko do wysłuchania, ale również bezpośredniej rozmowy z reprezentantami poszczególnych podmiotów, które stale poszukują pracowników także wśród uczniów i absolwentów małopolskich szkół i uczelni. Rozmawiano o procedurach rekrutacji oraz możliwej ścieżce kariery w poszczególnych instytucjach i firmach.
Reklama
Tagi
targi kraków

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama