×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


PKP Intercity dowiezie pasażerów z Łodzi na Lotnisko Chopina


PKP Intercity we współpracy z PLL LOT uruchomi bezpośrednie połączenia z Łodzi na Lotnisko Chopina. Pociągi ruszą wraz z wejściem w życie nowego rocznego rozkładu jazdy - ustalił Pasazer.com.


Połączenie ma być realizowane przez PKP Intercity w takcie czterogodzinnym (cztery pary codziennie) składami Pesa DART. Jak dowiedział się Pasazer.com, czas przejazdu między trzecim co do wielkości miastem kraju i Lotniskiem Chopina będzie wynosić ok. 1h 20 min.


Województwo łódzkie i cały region takiej możliwości dotąd nie miały, stąd bezpośrednie pociągi z nowoczesnego dworca kolejowego Łódź Fabryczna do samego terminalu Lotniska Chopina w Warszawie dadzą Pasażerom z tego regionu nowe, ogromne możliwości podróżowania. Jesteśmy przekonani, że ścisła współpraca narodowych przewoźników – lotniczego i kolejowego jest niezbędna, by projekt Centralnego Portu Komunikacyjnego został zrealizowany z pełnym sukcesem oraz w jak najkrótszym czasie - mówi Jakub Piotr Panek, ekspert ds. PR PLL LOT w rozmowie z Pasazer.com

To doskonała wiadomość dla Łodzian, którzy będą chcieli skorzystać w przyszłym sezonie zimowym z oferty warszawskiego portu. Składy wyruszą z Łodzi Fabrycznej, a po drodze zatrzymają się jeszcze na łódzkim Widzewie, w Koluszkach, Skierniewicach, Żyrardowie i na warszawskim Służewcu. Na razie nie jest znany dokładny rozkład jazdy, wiadomo jedynie, że przewoźnik zaplanował odjazdy z Lotniska Chopina na 07:05, 11:05, 15:05 i 19:05. 

To pierwsze kolejowe połączenie międzywojewódzkie w Polsce umożliwiające dojazd na lotnisko. O jego uruchomienie zabiegali przedstawiciele PLL LOT. gość_6fd1c - Profil
gość_6fd1c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie