PKP Intercity dowiezie pasażerów z Łodzi na Lotnisko Chopina

Bartłomiej Morga - Profil Bartłomiej Morga
15 kwietnia 2019 12:06
21 komentarzy
PKP Intercity we współpracy z PLL LOT uruchomi bezpośrednie połączenia z Łodzi na Lotnisko Chopina. Pociągi ruszą wraz z wejściem w życie nowego rocznego rozkładu jazdy - ustalił Pasazer.com.
Reklama

Połączenie ma być realizowane przez PKP Intercity w takcie czterogodzinnym (cztery pary codziennie) składami Pesa DART. Jak dowiedział się Pasazer.com, czas przejazdu między trzecim co do wielkości miastem kraju i Lotniskiem Chopina będzie wynosić ok. 1h 20 min.


- Województwo łódzkie i cały region takiej możliwości dotąd nie miały, stąd bezpośrednie pociągi z nowoczesnego dworca kolejowego Łódź Fabryczna do samego terminalu Lotniska Chopina w Warszawie dadzą Pasażerom z tego regionu nowe, ogromne możliwości podróżowania. Jesteśmy przekonani, że ścisła współpraca narodowych przewoźników – lotniczego i kolejowego jest niezbędna, by projekt Centralnego Portu Komunikacyjnego został zrealizowany z pełnym sukcesem oraz w jak najkrótszym czasie - mówi Jakub Piotr Panek, ekspert ds. PR PLL LOT w rozmowie z Pasazer.com

To doskonała wiadomość dla Łodzian, którzy będą chcieli skorzystać w przyszłym sezonie zimowym z oferty warszawskiego portu. Składy wyruszą z Łodzi Fabrycznej, a po drodze zatrzymają się jeszcze na łódzkim Widzewie, w Koluszkach, Skierniewicach, Żyrardowie i na warszawskim Służewcu. Na razie nie jest znany dokładny rozkład jazdy, wiadomo jedynie, że przewoźnik zaplanował odjazdy z Lotniska Chopina na 07:05, 11:05, 15:05 i 19:05.

To pierwsze kolejowe połączenie międzywojewódzkie w Polsce umożliwiające dojazd na lotnisko. O jego uruchomienie zabiegali przedstawiciele PLL LOT.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_b04b0 2019-04-16 18:57   
gość_b04b0 - Profil gość_b04b0
Najwięcej osób z Łodzi korzysta z letnich czarterów z Okęcia a nie połączeń LOT-u więc pociągi przydałyby się w sezonie letnim. A poza tym skoro mają przenieść czartery do Radomia to po co pociągi na Okęcie? Chyba dla tych dojeżdżających do pracy.
gość_9badd 2019-04-16 16:57   
gość_9badd - Profil gość_9badd
gość_ec29c: Na tej linii w obrębie stacji W. Al. Jerozolimskie nie ma peronu.
gość_3e333 2019-04-16 02:01   
gość_3e333 - Profil gość_3e333
pewnie - a gdzie połączenia LOTu z Łodzi??
Żeby warszawiacy mogli podróżować wygodnie pociągiem i samolotem ??
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama