×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Delta zarobiła 730 mln dolarów w I kwartale 2019 roku


Delta Air Lines opublikowały rekordowe statystyki finansowe za I kwartał 2019 roku. Linia zanotowała w tym okresie 10,47 mld dolarów przychodów, w porównaniu do prognozowanych 10,42 mld dolarów.


Amerykański przewoźnik w pierwszym kwartale 2019 roku zarobił 946 mln dolarów brutto, czyli 730 mln dolarów netto. Jest to wzrost o 31 proc. w porównaniu z zyskiem netto w wysokości 557 mln dolarów w 2018 roku. Zysk netto przypadający na jedną akcję wzrósł z 79 centów do 1,09 dolara.

Za pierwszy kwartał obecnego roku Delta Air Lines wypłacą 233 mln dolarów w dywidendzie udziałowcom oraz umożliwią im wykup swoich akcji za ponad 1,3 mld dolarów.

- Delta Air Lines obecny rok zaczęła bardzo pozytywnie. Nasze wyniki za pierwszy kwartał prezentują siłę naszej rosnącej marki, nieporównywalnej przewagi nad konkurencją oraz przede wszystkim naszego całego personelu, który jest oddany swojej pracy, aby zapewnić naszym klientom najlepsze doświadczenia w ich podróży - powiedział Ed Bastian, prezes Delta Air Lines

Po ogłoszeniu wyników akcje amerykańskiego przewoźnika wzrosły na Wall Street o 1,6 proc. w środę (10.04).


Fot. mat. prasowegość_6fd1c - Profil
gość_6fd1c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie