×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wyznaczono kandydata na nowego prezesa Embraera


We wtorek (9.04) ogłoszono wybór kandydata na nowego prezesa i dyrektora generalnego Embraera, brazylijskiego producenta samolotów. Został nim Francisco Gomes Neto, który wcześniej piastował stanowisko prezesa spółki Marcopolo zajmującej się produkcją nadwozi dla autobusów miejskich.


Udziałowcy Embraera będą mogli wyrazić swoje poparcie dla kandydatury Neto już 22 kwietnia. Jeśli zostanie on przez nich wybrany to przejmie schedę po Paulo Cesarze de Souzie e Silvie, który zostanie wtedy starszym doradcą rady dyrektorów i zajmie się odpowiednim podziałem majątku Embraera, tak aby wyznaczyć co zostanie wniesione w dwa powstające przy udziale Boeinga konsorcja. List intencyjny w sprawie współpracy podpisany został w roku 2018W styczniu tego roku zgodę na zamknięcie transakcji wydał brazylijski rząd.


- Jestem pewien, że dzięki bogatemu doświadczeniu w pracy na rynkach międzynarodowych i w zarządzaniu w sektorze przemysłowym Francisco Gomes Neto może poszczycić się odpowiednimi kompetencjami potrzebnymi do kierowania Embraerem w zbliżającym się okresie transformacji przedsiębiorstwa - zapewnił Alexandre Silva, przewodniczący rady nadzorczej Embraera.

Brazylisjki producent podkreślił też, że Neto był od 2015 roku dyrektorem generalnym w Marcopolo, gdzie skutecznie zarządzał restrukturyzacją i pomógł wynieść sprzedaż na wyższy poziom.

fot. mat. prasowegość_6fd1c - Profil
gość_6fd1c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie