Wyznaczono kandydata na nowego prezesa Embraera

Mateusz Gałabuda - Profil Mateusz Gałabuda
11 kwietnia 2019 10:15
We wtorek (9.04) ogłoszono wybór kandydata na nowego prezesa i dyrektora generalnego Embraera, brazylijskiego producenta samolotów. Został nim Francisco Gomes Neto, który wcześniej piastował stanowisko prezesa spółki Marcopolo zajmującej się produkcją nadwozi dla autobusów miejskich.
Reklama

Udziałowcy Embraera będą mogli wyrazić swoje poparcie dla kandydatury Neto już 22 kwietnia. Jeśli zostanie on przez nich wybrany to przejmie schedę po Paulo Cesarze de Souzie e Silvie, który zostanie wtedy starszym doradcą rady dyrektorów i zajmie się odpowiednim podziałem majątku Embraera, tak aby wyznaczyć co zostanie wniesione w dwa powstające przy udziale Boeinga konsorcja. List intencyjny w sprawie współpracy podpisany został w roku 2018. W styczniu tego roku zgodę na zamknięcie transakcji wydał brazylijski rząd.


- Jestem pewien, że dzięki bogatemu doświadczeniu w pracy na rynkach międzynarodowych i w zarządzaniu w sektorze przemysłowym Francisco Gomes Neto może poszczycić się odpowiednimi kompetencjami potrzebnymi do kierowania Embraerem w zbliżającym się okresie transformacji przedsiębiorstwa - zapewnił Alexandre Silva, przewodniczący rady nadzorczej Embraera.

Brazylisjki producent podkreślił też, że Neto był od 2015 roku dyrektorem generalnym w Marcopolo, gdzie skutecznie zarządzał restrukturyzacją i pomógł wynieść sprzedaż na wyższy poziom.

fot. mat. prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama