×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


SilkAir: Mniej lotów i opóźnienie zmian we flocie przez uziemienie 737 MAX


Niskokosztowe linie lotnicze SilkAir będące spółką-córką Singapore Airlines zapowiedziały cięcia w rozkładzie na dwóch trasach. Wszystko z powodu uziemienia boeingów 737 MAX będących w posiadaniu przewoźnika. Dodatkowo odłożono w czasie planowane przekazanie boeingów 737NG do linii Scoot.


Linie SilkAir posiadają sześć boeingów 737 MAX 8, które zostały po katastrofie lotu ET302 linii Ethiopian Airlines uziemione wraz z resztą maszyn tego typu na całym świecie w pierwszej połowie marca, czyli niemal od miesiąca nie przewoźnik nie może z nich korzystać. Choć z problemem zapewnienia samolotów na połączenia obsługiwane dotychczas przez maxy SilkAir poradził sobie przenosząc na nie inne samoloty ze swojej floty to jednak ostatecznie nie może to trwać w nieskończoność więc podjęte zostały decyzje dotyczące wykreślenia z rozkładu niektórych rotacji w drugiej połowie kwietnia. Niektóre z problematycznych lotów zostaną jednak wykonane przez Singapore Airlines przy użyciu maszyn szerokokadłubowych.


Z kwietniowego rozkładu SilkAir wypadło 87 rotacji na trasie z Singapuru do Kuala Lumpur. Jednocześnie na tej samej trasie dodano 37 lotów tam i z powrotem, które wykona w ramach swojej siatki Singapore Airlines, i które odbędą się na pokładzie airbusa A330. Drugą z tras o zmniejszonej częstotliwości operacji jest połączenie z Singapuru do Mjanmy, gdzie SilkAir skasował 24 rotacje w kwietniu, ale Singapore Airlines dodały 12 obsługiwanych przez boeingi 777-200.


Jak przekazał rzecznik prasowy SilkAir, linie nie planują wypożyczenia większej liczby maszyn dla zastąpienia uziemionych 737 MAX, ale jednocześnie zdecydowały się na dłuższe niż zakładano utrzymanie we flocie boeingów 737-800. Z tego powodu ucierpią z kolei linie Scoot, druga zależna od Singapore Airlines spółka, której SilkAir miał zgodnie z zapowiedzią z listopada ubiegłego roku przekazać 14 maszyn tego typu. Plany te związane były z roszadami w siatkach obu przewoźników, gdzie SilkAir miały oddać niektóre trasy liniom Scoot. Choć do przekazania maszyn na razie nie dojdzie to proces przejęcia tras pomiędzy odbywa się zgodnie z planem. 

- Z powodu uziemienia boeingów 737 MAX 8 plany przekazania do Scoot boeingów 737-800 zostały chwilowo wstrzymane i maszyny te pozostaną w dyspozycji SilkAir do czasu rozwiązania kwestii maxów - powiedział rzecznik prasowy Singapore Airlines.

fot. mat. prasowe, P. Bożykgość_6fd1c - Profil
gość_6fd1c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie