Port Lotniczy Bydgoszcz i Wyższa Szkoła Gospodarki zacieśniają współpracę

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
10 kwietnia 2019 12:20
4 komentarze
Lotnisko i uczelnia podpisały 28 marca br. porozumienie o współpracy. Koordynacja działań promocyjnych pozwoli na zwiększenie liczby studentów zagranicznych w regionie.
Reklama

W czwartek Port Lotniczy Bydgoszcz SA podpisał porozumienie z Wyższą Szkołą Gospodarki w Bydgoszczy. Dokument zakłada współpracę w obszarze promocji lotniczej dostępności komunikacyjnej regionu kujawsko-pomorskiego oraz oferty edukacyjnej dla studentów zagranicznych. To kolejna uczelnia, po Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, która współpracuje z regionalnym lotniskiem. Podczas konferencji określone zostały główne płaszczyzny współpracy, obie strony powołały także koordynatorów projektu.

Studenci zagraniczni uczelni, zarówno liczna grupa z Ukrainy, jak i z innych części świata, to pasażerowie naszego lotniska, dlatego widzimy potrzebę zacieśnienia współpracy – mówi Tomasz Moraczewski, Prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz SA – Każda inicjatywa, która przekłada się na podniesienie rangi Regionu, zwiększenie rozpoznawalności na arenie międzynarodowej, a w konsekwencji na wzrost ruchu pasażerskiego, jest przez nas mile widziana.


Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy jest uczelnią o bardzo wysokim stopniu umiędzynarodowienia. Wspierając dalszy jego rozwój, uczelnia nasza zyskuje niebagatelny wpływ na zwiększenie rozpoznawalności regionu na świecie, co z kolei przełoży się na wzrost ruchu lotniczego poprzez obsługę studentów oraz związanych z nimi innych interesariuszy uczelni. Ścisła współpraca z Portem Lotniczym Bydgoszcz S.A. jest jak najbardziej naturalna i przyniesie partnerom obopólne korzyści, które będą oddziaływać na cały region – stwierdził Krzysztof Sikora, prezydent Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy. – Studenci WSG pochodzą z wielu krajów z całego świata, stąd też bardzo ważna jest dostępność lotnicza Bydgoszczy i jej stały wzrost.

Ze środowiskami akademickimi współpracujemy od dłuższego czasu, jednak podpisanie porozumienia pozwala nam na przyspieszenie działań i zwiększenie efektywności – komentuje Daniel Mackiewicz, koordynator projektu i kierownik ds. marketingu Portu Lotniczego Bydgoszcz SA. – Już pierwsze, robocze spotkania, pozwoliły nam zdiagnozować kilka obszarów w sferze komunikacji, nowych technologii, które wymagają zagospodarowania, a wpłyną na wzrost atrakcyjności naszego miasta i regionu w oczach obcokrajowców.


Współpraca WSG i PLB będzie realizowana w wielu obszarach, jak nawiązywanie międzynarodowych kontaktów biznesowych, programów międzynarodowych takich jak Copernicus czy nowatorski projekt Welcome Center. To także przedsięwzięcia w zakresie działalności badawczo-rozwojowej oraz wspólna realizacja wybranych projektów społecznych, w których WSG jest niekwestionowanym liderem w naszym mieście – mówi Małgorzata Wojciechowska, koordynator projektu i kierownik biura obsługi zarządu Wyższej Szkoły Gospodarki. – Z pewnością zwiększy to atrakcyjność i rozpoznawalność Bydgoszczy i regionu jako ośrodka biznesowego oraz akademickiego. Nasza dotychczasowa współpraca zyska nowy wymiar, także w obszarach związanych z podstawową działalnością stron Porozumienia o współpracy strategicznej. Jest to kolejny krok w konsekwentnej realizacji misji Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy, jako uczelni przedsiębiorczej i zaangażowanej.

fot. mat. prasowe
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_41b9b 2019-04-10 17:40   
gość_41b9b - Profil gość_41b9b
Ten brak rozwoju w dużej mierze zawdzięczamy właśnie Panu Całbeckiemu:)
gość_00d7f 2019-04-10 15:04   
gość_00d7f - Profil gość_00d7f
W Bydgoszczy studiuje medycynę wielu studentów ze Szwecji, a połączenia ze Sztokholmem nie ma. A przydałyby się chociaż 2x w tygodniu loty SAS-em do Sztokholmu Arlandy jako hubu przesiadkowego również dla Polaków. Tymczasem szwedzcy studenci muszą latać do Gdańska i dalej pociągiem do Bydgoszczy.
gość_36b54 2019-04-10 13:42   
gość_36b54 - Profil gość_36b54
To jest kolejna kompromitacja zarządu! Wszyscy dookoła otwierają połączenie za połączeniem a PLB chwali się umową, która nie ma żadnego znaczenia! Ile jeszcze marszałek Całbecki będzie tolerował degrengoladę na bydgoskim lotnisku? Ile jeszcze lat trzeba zaprzepaścić, żeby ktoś w końcu podjął działania? Panie marszałku apeluję do Pana!
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama