×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Norwegian: Powołano nowego zastępcę dyrektora generalnego


Niskokosztowe linie lotnicze Norwegian Air Shuttle awansowały dyrektora finansowego Geira Karlsena na stanowisko zastępcy dyrektora generalnego. Awans ten miał miejsce zaledwie w rok odkąd odkąd Karlsen dołączył do firmy.


Powołanie Karlsena na stanowisko zastępcy dyrektora generalnego, którym jest Bjorn Kjos zbiega się w czasie z planami Norwegiana do odzyskania dobrej formy po niezbyt udanym roku 2018. Linie rezygnują z niektórych mniej dochodowych baz i tras. Na straty przewoźnika przełożyły się wahania cen paliw i problemy z dreamlinerami, a jakby tego było mało, po katastrofie lotu ET302 linii Ethiopian Airlines i uziemieniu boeingów 737 MAX, musi sobie teraz radzić z brakiem możliwości wykorzystania aż 18 samolotów tego typu, które odbierał sukcesywnie od czerwca 2017 roku. Skandynawskie linie muszą więc obcinać kolejne trasy, a także kreatywnie planować operacje żeby zapełnić lukę po maxach. Norwegian był pierwszym przewoźnikiem, który zapowiedział dochodzenie odszkodowań od Boeinga w związku z uziemieniem 737 MAX. Co więcej, na początku roku International Airlines Group zdecydowała się na sprzedaż udziałów w Norwegianie i zmusiła tym samym przewoźnika to poszukiwania zainteresowanych tymi udziałami inwestorów. 


Karlsen dołączył do Norwegiana w kwietniu ubiegłego roku. Karierę rozwijał pracując w spółkach zajmujących się transportem morskim i przemysłem morskim, głównie jako dyrektor finansowy w Golden Ocean Group oraz Songa Offshore. Tuż przed podjęciem pracy w skandynawskich liniach piastował stanowisko dyrektora finansowego w londyńskiej Navi8 Group.

- Podczas roku spędzonego w Norwegianie Geir udowodnił, że posiada rozwinięte cechy kierownicze i potrafi wzbudzić zaufanie u współpracowników na każdym szczeblu Norwegian Group - skomentował awans Karlsena Bjorn Kjos, dyrektor generalny i prezes Norwegiana. - Mam nadzieję na naszą dalszą bliską, konstruktywną i strategicznie istotną współpracę.

fot. mat. prasowegość_3d85a - Profil
gość_3d85a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie