PPL przeciwko Business Insider Polska

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
10 kwietnia 2019 08:15
9 komentarzy
PPL z całą stanowczością zastosuje wszelkie dopuszczalne środki prawne celem ich ochrony, nie wyłączając postępowania karnego - czytamy w komunikacie przedsiębiorstwa nadesłanym do naszej redakcji.
Reklama

"W związku z opublikowaniem przez Business Insider Polska 9 kwietnia br. artykułu pod tytułem "Porty Lotnicze podpisały umowę, która może rodzić potencjalne niebezpieczeństwa" dotyczącego wynajmu powierzchni komercyjnych na Lotnisku Chopina w Warszawie zarzucającego brak klauzuli „change of control” w zawartych umowach najmu, kategorycznie sprzeciwiamy się krzywdzącym zarzutom płynącym z przedmiotowej publikacji.

Niedopuszczalne są insynuacje o możliwości wystąpienia zagrożeń z tytułu szeroko rozumianego bezpieczeństwa wynikających z treści umów najmu zawartych z Baltona S.A. Pan Redaktor celowo przedstawia fakty wybiórczo, pomijając te istotne, a zmieniające całkowicie stan rzeczy. Z uwagi na ochronę tajemnicy, PPL nie może publicznie odnieść się do zmanipulowanych zarzutów.

Ponieważ insynuacje zawarte w treści artykułu narażają PPL bezpodstawnie, w sposób nieuzasadniony, na utratę zaufania społecznego potrzebnego do prowadzonej przez PPL działalności, a także naruszają dobra osobiste Przedsiębiorstwa, PPL z całą stanowczością zastosuje wszelkie dopuszczalne środki prawne celem ich ochrony, nie wyłączając postępowania karnego.

Obecnie PPL rozważa, czy przedmiotowe postępowanie prawne będzie prowadzone oddzielnie, czy też rozszerzone zostanie finalizowane powództwo i akt oskarżenia w zakresie naruszeń wynikających z poprzedniej publikacji Business Insider."

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
pasażer 2019-04-11 21:34   
pasażer - Profil pasażer
Artykuł naraża PPL ...? Ale w artykule jest mowa o poczynaniach pana prezesa a nie PPL.
gość_a32e3 2019-04-11 00:25   
gość_a32e3 - Profil gość_a32e3
Skoro tak gwałtownie zareagowali, tzn. że coś może być na rzeczy. Do wyborów jeszcze 6 miesięcy...
gość_1a524 2019-04-10 18:34   
gość_1a524 - Profil gość_1a524
@gość_89b60: sami sobie zgotowaliśmy ten los
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama