×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Udany marzec i pierwszy kwartał we Wrocławiu


Z wrocławskiego lotniska skorzystało od stycznia br. blisko 700 tys. pasażerów. To o 14,2 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2018 r. Dobrze wypadł także ostatni miesiąc, w którym odprawiono ok. 245,5 tys. podróżnych, notując tym samym wzrost na poziomie 14 proc.


Liczba pasażerów według miesięcy
W pierwszym kwartale na uwagę zasługuje przede wszystkim wzrost w segmencie sieciowych połączeń międzynarodowych: wyniósł on rok do roku aż 26,1 proc. 

Wpływ na takie mają nowe kierunki, a zwłaszcza połączenie Air France na główne lotnisko Paryża. Ale znaczący wzrost odnotowały też linie Lufthansa na dwóch bardzo popularnych kierunkach niemieckich, do Monachium i Frankfurtu oraz linie Eurowings na trasie do Düsseldorfu. Dodam, że znakomity wynik przewoźników sieciowych w pierwszym kwartale tego roku nie jest wyjątkiem. Już od dłuższego czasu obserwujemy regularny wzrost ruchu w tym segmencie, a przewoźnicy sukcesywnie wzbogacają ofertę – mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Porcie Lotniczym Wrocław.


Dobrze wypadł jednak także LOT z rejsami do swojego hubu na Lotnisku Chopina w Warszawie (+12 proc.). Przewoźnicy niskokosztowi przewieźli o 10 proc. podróżnych więcej, a czarterowi aż o 50 proc. więcej. 

W marcu lotniska im. M. Kopernika skorzystało 245,5 tys. osób (+14 proc.). Zwiększyła się liczba klientów linii tradycyjnych (+27 proc.), jak i tanich (+12 proc.). Wyraźnie wzrasta także zainteresowanie połączeniami nierozkładowymi, o charakterze wypoczynkowym (+34 proc.).

fot. mat. prasowe gość_0fd3e - Profil
gość_0fd3e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie