Wizz Air poleciał z Krakowa do Londynu-Luton

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
5 kwietnia 2019 11:50
13 komentarzy
Wczoraj o godzinie 18:10 na krakowskim lotnisku wylądował pierwszy samolot w barwach Wizz Air z Londynu Luton. Za miesiąc węgierski przewoźnik otworzy w Balicach swoją bazę operacyjną.
Reklama

W sezonie lato 2019 pasażerowie krakowskiego lotniska będą mogli skorzystać z 18 tras oferowanych przez Wizz Air. Z Krakowa polecimy do Londynu, Kijowa, Nicei, Turku, Doncaster, Bari, Billund, Katani, Larnaki, Charkowa, Oslo, Kutaisi, Rzymu Fiumcino, Turynu, Tel Awiwu, Birmingham, Eindhoven i Turynu.

- W sezonie letnim na podróżujących czekają bardzo atrakcyjne połączenia. Cieszymy się, że możemy zapewnić podróżującym, zgodnie zresztą z ich oczekiwaniami, bezpośrednie połączenia do coraz większej liczby miast w Polsce, Europie i na świeciemówi Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

- Widzimy olbrzymie zapotrzebowanie na podróżowanie w Małopolsce. Dostrzegamy również wielki potencjał w popularności Krakowa zarówno jako kierunku turystycznego, jak i biznesowego. Jesteśmy też przekonani, że nasi pasażerowie docenią dogodny rozkład lotów, przyjazny i łatwy system rezerwacji online, a także szeroki wybór możliwości podróży – przyznał niedawno Stephen Jones, wiceprezes Wizz Air.

Wczoraj o godzinie 18.10 w Kraków Airport wylądował pierwszy samolot w barwach Wizz Air z Londynu Luton. Samolot został powitany na płycie tradycyjnym uroczystym salutem wodnym a załoga otrzymała okolicznościowy tort.

-Witamy serdecznie na krakowskim lotnisku węgierskiego przewoźnika. Liczymy na to, że oferta Wizz Air, będzie interesująca dla pasażerów, a także wpłynie pozytywnie na lokalny rynek pracy. Jesteśmy przekonani, że rozwój siatki połączeń Kraków Airport wpłynie pozytywnie na potencjał gospodarczy naszego regionu - powiedział podczas uroczystości Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport.

- Świętując, pragniemy podkreślić nasze długofalowe zaangażowanie w działalność Krakowie i w Polsce na rzecz naszych klientów, którym pragniemy oferować jeszcze więcej możliwości podróżowania w niskich cenach. Wczoraj wieczorem samolot WIZZ po raz pierwszy wylądował z Londynu Luton na krakowskim lotnisku, za miesiąc otwieramy naszą bazę operacyjną w Krakow Airport. 2019 rok jest dla nas wyjątkowy z powodu otwarcia bazy w Krakowie, dynamicznego rozwoju naszych działań w regionie oraz polskiej siatki połączeń, która obecnie składa się ze 169 tras do 28 krajów – powiedział József Váradi, prezes Wizz Air

Od 4 kwietnia br. Wizz Air oferuje loty do Londynu Luton dwa razy dziennie, a od dzisiaj (05.04) także do Kijowa cztery razy w tygodniu.

Już na początku maja br. węgierski przewoźnik Wizz Air otworzy bazę na krakowskim lotnisku.

fot. mat. prasowe

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_251b0 2019-04-06 22:58   
gość_251b0 - Profil gość_251b0
Brawa dla @gość_c14bf. Obudził się dopiero teraz a już od pewnego czasu na tej trasie lata Easyjet ;D
Swoją drogą trasa Kraków- Londyn Luton - dołączy do grona tras obsługiwanych przez kilku przewoźników za niedługo czyli obecnie Easyjet, Wizzair a potem dołączy do nich Ryanair.
gość_7c41c 2019-04-06 21:10   
gość_7c41c - Profil gość_7c41c
gość_c14bf - Zakopane jest połączone z Luton, a przez Poprad. Doczytaj ;)
mechanik59 2019-04-06 11:18   
mechanik59 - Profil mechanik59
Na lotach z LTN bilety były wyprzedane dzień wcześniej, do LTN było więcej wolnych miejsc.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy