×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Jet Airways: Banki organzują licytację akcji przewoźnika


Kredytodawcy Jet Airways zakomunikowali w czwartek (4.04), że podmioty zainteresowane kupnem udziałów w zadłużonej linii lotniczej powinny złożyć swoje oferty do 9 kwietnia br.


Pierwszy raz o problemach finansowych indyjskiego przewoźnika informowaliśmy w październiku 2019 r., kiedy to Jet Airways poprosiły banki, u których mają zobowiązania, o zawieszenie terminów ich spłat oraz o dodatkowe fundusze, aby załagodzić "kryzys gotówkowy". Z kolei w marcu br. pisaliśmy o coraz mniejszej liczbie lotów wykonywanych przez do niedawna drugą największą linię w Indiach.

Czwartkowy komunikat pojawił się po tym, jak pożyczkodawcy Jet Airways, działający wspólnie pod przewodnictwem Państwowego Banku Indii, odbyli spotkanie w celu podsumowania kryzysowej sytuacji i znalezieniu rozwiązań. Kredytodawcy mogą rozważyć wszczęcie postępowania upadłościowego, jeżeli proponowana sprzedaż udziałów nie powiedzie się. Z uwagi na sytuacje przewoźnika jest to bardzo prawdopodobne.


Pożyczkodawcy są świadomi, że wynik tych działań będzie zależał od zainteresowania sprzedażą udziałów w Jet Airways. Gdyby początkowo się to nie powiodło, podmioty zainteresowane uzyskaniem swoich wierzytelności mogą rozważyć inne opcje, jeśli te działania nie przyniosą zadowalającego wyniku - przeczytać można w oświadczeniu wydanym przez Państwowy Bank Indii.

W marcu br. założyciel Jet Airways, Naresh Goyal wraz z żoną Anitą Goyal, zrezygnowali z zarządzania firmą, która oświadczyła, że ​​w celu obrony jej interesów zostanie utworzony tymczasowy komitet zarządzający. Dodano, że kredytodawcy obiecali natychmiastowy zastrzyk gotówki, bez którego przewoźnik nie byłby w stanie kontynuować obsługi żadnych lotów. 


Dodatkowo, jak donosi Reuters, Jet Airways zamyka w hangarach kolejne samoloty - tym razem piętnaście. Powodem mają być nieuregulowane faktury od leasingodawców. Oznacza to, że przewoźnik operuje obecnie 26 samolotami z posiadanych 119, a więc ok. 20 proc. floty. Linia obsługuje praktycznie jedynie krajowe loty po Indiach.

Na domiar złego, piloci latający dla Jet Airways zagrozili strajkiem, ich pensje nie są w pełni wypłacane od grudnia 2018 r.

Fot.: materiały prasowegość_3d85a - Profil
gość_3d85a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie