Jet Airways: Banki organzują licytację akcji przewoźnika

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
05 kwietnia 2019 10:20
1 komentarz
Kredytodawcy Jet Airways zakomunikowali w czwartek (4.04), że podmioty zainteresowane kupnem udziałów w zadłużonej linii lotniczej powinny złożyć swoje oferty do 9 kwietnia br.
Reklama

Pierwszy raz o problemach finansowych indyjskiego przewoźnika informowaliśmy w październiku 2019 r., kiedy to Jet Airways poprosiły banki, u których mają zobowiązania, o zawieszenie terminów ich spłat oraz o dodatkowe fundusze, aby załagodzić "kryzys gotówkowy". Z kolei w marcu br. pisaliśmy o coraz mniejszej liczbie lotów wykonywanych przez do niedawna drugą największą linię w Indiach.

Czwartkowy komunikat pojawił się po tym, jak pożyczkodawcy Jet Airways, działający wspólnie pod przewodnictwem Państwowego Banku Indii, odbyli spotkanie w celu podsumowania kryzysowej sytuacji i znalezieniu rozwiązań. Kredytodawcy mogą rozważyć wszczęcie postępowania upadłościowego, jeżeli proponowana sprzedaż udziałów nie powiedzie się. Z uwagi na sytuacje przewoźnika jest to bardzo prawdopodobne.


- Pożyczkodawcy są świadomi, że wynik tych działań będzie zależał od zainteresowania sprzedażą udziałów w Jet Airways. Gdyby początkowo się to nie powiodło, podmioty zainteresowane uzyskaniem swoich wierzytelności mogą rozważyć inne opcje, jeśli te działania nie przyniosą zadowalającego wyniku - przeczytać można w oświadczeniu wydanym przez Państwowy Bank Indii.

W marcu br. założyciel Jet Airways, Naresh Goyal wraz z żoną Anitą Goyal, zrezygnowali z zarządzania firmą, która oświadczyła, że ​​w celu obrony jej interesów zostanie utworzony tymczasowy komitet zarządzający. Dodano, że kredytodawcy obiecali natychmiastowy zastrzyk gotówki, bez którego przewoźnik nie byłby w stanie kontynuować obsługi żadnych lotów.


Dodatkowo, jak donosi Reuters, Jet Airways zamyka w hangarach kolejne samoloty - tym razem piętnaście. Powodem mają być nieuregulowane faktury od leasingodawców. Oznacza to, że przewoźnik operuje obecnie 26 samolotami z posiadanych 119, a więc ok. 20 proc. floty. Linia obsługuje praktycznie jedynie krajowe loty po Indiach.

Na domiar złego, piloci latający dla Jet Airways zagrozili strajkiem, ich pensje nie są w pełni wypłacane od grudnia 2018 r.

Fot.: materiały prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_5ae2e 2019-04-05 13:02   
gość_5ae2e - Profil gość_5ae2e
Na B738 i ATR72 ponoć LOT się czai
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama