Szczecin: Ryanair z 2 milionami pasażerów

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
04 kwietnia 2019 15:58
Ryanair poinformował w czwartek (4.04), że z jego oferty w Szczecinie skorzystało już 2 miliony pasażerów. Przewoźnik obecny jest w Szczecinie od 2005 roku.
Reklama

We wtorek Ryanair zainaugurował nowe połączenie krajowe do Krakowa. W związku z tym w letnim rozkładzie lotów ze Szczecina znajdują się 4 trasy - Londyn-Stansted (codzienne loty), Liverpool (2 razy w tygodniu), Dublin (2 razy w tygodniu) oraz Kraków (3 razy w tygodniu).

- Pierwszy lot z naszego lotniska linia Ryanair wykonała 30 października 2005 roku i tak to się zaczęło... Już ponad dwa miliony mieszkańców naszego regionu i turystów odwiedzających przepiękne Pomorze Zachodnie skorzystało z naszego lotniska wybierając jako przewoźnika Ryanair. Dzięki tym połączeniom oszczędzają nie tylko pieniądze ale i czas. To za pośrednictwem linii Ryanair Wielka Brytania i Irlandia są oddalone od naszego regionu tylko o dwie godziny drogi. Na milionowego pasażera czekaliśmy prawie dziewięć lat, na dwumilionowego – cztery i pół roku. Jestem pewien, że przez ten okres czasu udowodniliśmy linii Ryanair, że jesteśmy solidnym partnerem biznesowym a region Pomorza Zachodniego posiada potencjał na uruchomienie w nieodległej przyszłości kolejnych połączeń, zarówno zagranicznych jak i krajowych, co będzie skutkowało tym, iż kolejny milion pasażerów Ryanair obsłuży w jeszcze krótszym czasie - skomentował Maciej Dziadosz, prezes zarządu portu lotniczego Szczecin-Goleniów


Z okazji uruchomienia nowego połączenia Ryanair wprowadził do sprzedaży bilety ze Szczecina do Krakowa na podróż do końca maja już od 39 zł. Rezerwacji biletów w promocyjnej cenie można dokonać do piątku 5 kwietnia na stronie internetowej przewoźnika.

Pasażerowie mogą już teraz zarezerwować bilety na loty ze Szczecina do marca 2020 r. korzystając z najnowszych udogodnień, w tym: gwarancji najtańszego lotu (przewoźnik zapewnia, że w przypadku znalezienia tańszego lotu w ciągu najbliższych 3 godzin, zwróci różnicę oraz 5 euro na konto MyRyanair), punktualności, która wynosi 90 proc. (z wyłączeniem ATC), działu obsługi klienta działający 24/7, który odszkodowania z tytułu EU261 rozpatruje w ciągu 10 dni, możliwości dokonywania zmian do 48 godzin od czasu rezerwacji oraz udogodnień na stronie internetowej – nowa wyszukiwarka cen, bilety na imprezy sportowe, przewodniki turystyczne na życzenie.

Przewoźnik chwali także swoją nową usługę - Ryanair Choice, dzięki której, po dokonaniu rocznej opłaty w wysokości 199 euro, mamy możliwość darmowego wyboru miejsca, dostęp do fast-track na lotnisku oraz priorytet wejścia na pokład. Jest to komfortowa opcja dla często podróżujących.


- Dziś w Szczecinie oficjalnie inaugurujemy rozpoczęcie sezonu Lato 2019 i uruchomienie nowej trasy do Krakowa. Ryanair oferuje w Szczecinie łącznie 4 trasy i w tym roku obsłuży 250.000 pasażerów. Innym powodem do świętowania jest fakt, iż z oferty Ryanaira w Szczecinie skorzystało już 2 miliony pasażerów. Z tej okazji wprowadzamy do sprzedaży bilety na trasie Szczecin – Kraków już od 39 zł. Bilety w promocyjnej cenie na podróż do maja 2019 roku dostępne są jedynie na ryanair.com do soboty (6 kwietna) do północy. Aby zdążyć najlepiej wejść na ryanair.com już teraz - powiedziała w Szczecinie Olga Pawlonka – dyrektor ds. Komunikacji w krajach Europy środkowo-wschodniej i na Bałkanach.

Ryanair podejmuje także działania środowiskowe, wprowadzając program równoważenia skutków emisji dwutlenku węgla oraz obiecuje, że w ciągu 5 lat będzie linią wolną od plastiku.

Fot.: materiały prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama