×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Adria rezygnuje z Suchojów


Adria Airways zrezygnowała z leasingu 15 suchojów SSJ100. Przewoźnik nie sfinalizował wszystkich warunków umowy z uwagi na pojawiające się obawy dotyczące stabilnej sytuacji rosyjskiego producenta.


Porozumienie między stronami (MoU) zostało zawarte 26 listopada 2018 r. Przewoźnik w ciągu ostatnich miesiącach przygotowywał się do wdrożenia nowego typu samolotu do floty lecz we wtorek (2.04) poinformował, że z uwagi na pojawiające się wątpliwości, zdecydowano się na rezygnację z prowadzenia dalszych rozmów w celu sprowadzenia maszyn.

Chociaż sam typ samolotu wydaje się bardzo atrakcyjny, Adria Airways nie była w stanie sfinalizować klauzul umownych ze stroną rosyjską. Po naszej stronie pojawiły się obawy co do zaangażowania [Suchoj Civil Aircraft] w uczciwe i stabilne długoterminowe partnerstwo. Przeszkodą jest również brak wspólnej wizji dalszego rozwoju firmy Adria Airways - czytamy w oświadczeniu.


Adria będzie nadal koncentrować się na swojej dotychczasowej działalności, która składa się z czterech filarów: lotów regularnych, czarterowych i cargo oraz działalności ACMI.

Obecnie flota przewoźnika składa się z trzech airbusów A319-100, dwóch bombardierów CRJ-700, dziewięciu bombardierów CRJ-900 i czterech saabów 2000.

fot. mat. prasowegość_16b9e - Profil
gość_16b9e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie