×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Bydgoszcz: Wzrost o 9 proc. w marcu


W marcu z lotniska w Bydgoszczy skorzystało 29,8 tys. pasażerów. Wynik ten jest lepszy od ubiegłorocznego w tym samym miesiącu o 9,2 proc.


Liczba pasażerów według miesięcy
W omawianym okresie port lotniczy im. I.J. Paderewskiego obsłużył 728 startów i lądowań (+17 proc.).

Jak zapewnia lotnisko, tegoroczny sezon letni zapowiada się w Bydgoszczy bardzo obiecująco. Przede wszystkim po kilkuletniej przewie Ryanair wznowił we wtorek (2.04) połączenie do Glasgow, które będzie oferowane dwa razy w tygodniu (we wtorki i soboty). Prócz tego irlandzka linia niskokosztowa oferuje codzienne rejsy do Londynu-Stansted i trzy razy w tygodniu - na inne londyńskie lotnisko - Luton. Dodatkowo we wtorki, czwartki i soboty wykonywane są rejsy do Birmingham, a we wtorki i soboty - do Kijowa-Boryspolu. Z kolei 26 kwietnia powróci także trasa LOT-u do Lwowa (w poniedziałki i piątki). 

Sezon czarterowy ruszy z kolei w kujawsko-pomorskim pod koniec maja. W tym roku przewidziano rejsy do tureckiej Antalyi (środy i soboty), Burgas (wtorki i piątki) oraz na Zakynthos (w piątki) i Kretę (Heraklion, w niedziele). 


Pierwszy kwartał zamknął się w Bydgoszczy dość znaczącym - bo blisko 13-proc. - wzrostem liczby odprawionych podróżnych. Od stycznia odprawiono tutaj prawie 85 tys. pasażerów. 

fot. Mirosław Pachowiczgość_d2f86 - Profil
gość_d2f86
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie