Baltic Ground Services obsłuży Buzza

Krzysztof Loga Sowiński - Profil Krzysztof Loga Sowiński
03 kwietnia 2019 09:00
1 komentarz
Czarterowa linia lotnicza Buzz, do niedawna znana jako Ryanair Sun, podpisała umowę na obsługę handlingową swoich lotów z Lotniska Chopina z Baltic Ground Services (BGS).
Reklama

Buzz wybrał BGS do obsługi swoich pasażerów czarterowych na warszawskim Okęciu. BGS jest jedynym prywatnym i zagranicznym (litewskim) operatorem usług obsługi naziemnej na Lotnisku Chopina. Umowa z Buzzem dotyczy operacji w sezonie letnim 2019 (kwiecień – październik). Kontrakt obejmuje pełną obsługę pasażerów i bagażu oraz wszystkie inne niezbędne usługi z nią związane.

BGS rozpocznie współprace z Buzzem 26 kwietnia br. Agent handlingowy będzie obsługiwał ok. 90 lotów miesięcznie, które mogą przyjąć na pokład w sumie ok. 17 tys. pasażerów. W celu realizacji nowego kontraktu BGS zatrudni 20 dodatkowych pracowników obsługi naziemnej.

- Niezmiernie się cieszę, że będziemy mogli pracować z tak dużą linią lotniczą. Ryanair Sun miał do wyboru dwie firmy państwowe i BGS, prywatnego operatora. Wybrał nas. Jest to dla nas duża odpowiedzialność, ale jestem pewien, że wywiążemy się z naszych zadań wzorcowo, bo od wielu lat mamy najwyższe wskaźniki punktualności na Lotnisku Chopina - powiedział Tomasz Tabakiernik, dyrektor operacyjny BGS Polska.


Na Okęciu, jedynym polskim porcie, w którym litewska firma obsługuje pasażerów, BGS osiąga bardzo wysokie wskaźniki punktualności. W ostatnim roku wyniosły one 99,52%. Tabakiernik podkreślał, że dzięki obecności BGS obsługa na Okęciu jest konkurencyjna. - Jesteśmy jedyną firmą prywatną, która jest teraz obecna na Lotnisku Chopina. Jestem przekonany, że powoduje to podwyższenie jakości usług zarówno u nas, jak i w pozostałych firmach, które obsługują pasażerów na tym lotnisku. To jest pozytywny skutek konkurencyjności, także w tak specyficznym miejscu jakim jest port lotniczy – dodał.

BGS to międzynarodowa firma, która zajmuje się tankowaniem orz zapewnia obsługę naziemną pasażerów i samolotów, w tym odprawę pasażerów, przewożenie bagażu i holowanie samolotów. BGS działa od 1998 r., obecnie obsługuje 50 tys. lotów i 8 mln pasażerów rocznie. W Polsce BGS funkcjonuje od 2010 r. prowadząc stałą działalność na lotniskach w Warszawie, Krakowie i Katowicach. W razie potrzeby obsługuje również swoich klientów na lotnisku w Modlinie.
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_18306 2019-04-03 09:16   
gość_18306 - Profil gość_18306
Stała działalność BGS na lotnisku w Krakowie to dostarczanie paliwa do samolotów. Kupują paliwo w polskiej rafinerii kasują marże i tyle.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama