×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Baltic Ground Services obsłuży Buzza


Czarterowa linia lotnicza Buzz, do niedawna znana jako Ryanair Sun, podpisała umowę na obsługę handlingową swoich lotów z Lotniska Chopina z Baltic Ground Services (BGS).


Buzz wybrał BGS do obsługi swoich pasażerów czarterowych na warszawskim Okęciu. BGS jest jedynym prywatnym i zagranicznym (litewskim) operatorem usług obsługi naziemnej na Lotnisku Chopina. Umowa z Buzzem dotyczy operacji w sezonie letnim 2019 (kwiecień – październik). Kontrakt obejmuje pełną obsługę pasażerów i bagażu oraz wszystkie inne niezbędne usługi z nią związane.  

BGS rozpocznie współprace z Buzzem 26 kwietnia br. Agent handlingowy będzie obsługiwał ok. 90 lotów miesięcznie, które mogą przyjąć na pokład w sumie ok. 17 tys. pasażerów. W celu realizacji nowego kontraktu BGS zatrudni 20 dodatkowych pracowników obsługi naziemnej. 

- Niezmiernie się cieszę, że będziemy mogli pracować z tak dużą linią lotniczą. Ryanair Sun miał do wyboru dwie firmy państwowe i BGS, prywatnego operatora. Wybrał nas. Jest to dla nas duża odpowiedzialność, ale jestem pewien, że wywiążemy się z naszych zadań wzorcowo, bo od wielu lat mamy najwyższe wskaźniki punktualności na Lotnisku Chopina - powiedział Tomasz Tabakiernik, dyrektor operacyjny BGS Polska. 


Na Okęciu, jedynym polskim porcie, w którym litewska firma obsługuje pasażerów, BGS osiąga bardzo wysokie wskaźniki punktualności. W ostatnim roku wyniosły one 99,52%. Tabakiernik podkreślał, że dzięki obecności BGS obsługa na Okęciu jest konkurencyjna. - Jesteśmy jedyną firmą prywatną, która jest teraz obecna na Lotnisku Chopina. Jestem przekonany, że powoduje to podwyższenie jakości usług zarówno u nas, jak i w pozostałych firmach, które obsługują pasażerów na tym lotnisku. To jest pozytywny skutek konkurencyjności, także w tak specyficznym miejscu jakim jest port lotniczy – dodał.   

BGS to międzynarodowa firma, która zajmuje się tankowaniem orz zapewnia obsługę naziemną pasażerów i samolotów, w tym odprawę pasażerów, przewożenie bagażu i holowanie samolotów. BGS działa od 1998 r., obecnie obsługuje 50 tys. lotów i 8 mln pasażerów rocznie. W Polsce BGS funkcjonuje od 2010 r. prowadząc stałą działalność na lotniskach w Warszawie, Krakowie i Katowicach. W razie potrzeby obsługuje również swoich klientów na lotnisku w Modlinie. gość_30318 - Profil
gość_30318
  

W tym temacie przeczytaszPasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie