Renata Piwowarska Rzecznikiem Praw Pasażerów

Krzysztof Loga Sowiński - Profil Krzysztof Loga Sowiński
02 kwietnia 2019 13:34
W związku z wejściem w życie w dniu 1 kwietnia 2019 r. nowelizacji prawa lotniczego prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego (ULC) powołał Rzecznika Praw Pasażerów.
Reklama

Na początku kwietnia br. weszła w życie nowelizacja ustawy Prawo lotnicze, która umożliwia rozwiązywanie sporów pomiędzy pasażerami a liniami lotniczymi w formie polubownej. Przy prezesie ULC powołane zostało stanowisko Rzecznika Praw Pasażerów (RPP), który będzie rozpatrywać skargi podróżnych w trybie pozasądowym.

Obyło się bez niespodzianek. Na funkcje RPP została powołana Renata Piwowarska, dyrektor Komisji Ochrony Praw Pasażerów w ULC. Nowo powołana RPP jest absolwentką Wydziału Zarządzania oraz Prawa Europejskiego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Obecnie studiuje na kierunku "Mediacje w sprawach gospodarczych" na Uniwersytecie Łódzkim. Od ponad 20 lat zawodowo zajmuje się ochroną konsumentów. Pracowała w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów, następnie w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej, a obecnie w ULC.


Renata Piwowarska posiada doświadczenie w rozwiązywaniu sporów z udziałem zarówno podmiotów indywidualnych, jak i przedsiębiorców. Aktywnie uczestniczy w szkoleniach, symulacjach i projektach związanych z tematyką mediacji, negocjacji i innych metod polubownego rozwiązywania sporów. Jest stałym mediatorem sądowym.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama