×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Renata Piwowarska Rzecznikiem Praw Pasażerów


W związku z wejściem w życie w dniu 1 kwietnia 2019 r. nowelizacji prawa lotniczego prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego (ULC) powołał Rzecznika Praw Pasażerów.


Na początku kwietnia br. weszła w życie nowelizacja ustawy Prawo lotnicze, która umożliwia rozwiązywanie sporów pomiędzy pasażerami a liniami lotniczymi w formie polubownej. Przy prezesie ULC powołane zostało stanowisko Rzecznika Praw Pasażerów (RPP), który będzie rozpatrywać skargi podróżnych w trybie pozasądowym. 

Obyło się bez niespodzianek. Na funkcje RPP została powołana Renata Piwowarska, dyrektor Komisji Ochrony Praw Pasażerów w ULC. Nowo powołana RPP jest absolwentką Wydziału Zarządzania oraz Prawa Europejskiego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Obecnie studiuje na kierunku "Mediacje w sprawach gospodarczych" na Uniwersytecie Łódzkim. Od ponad 20 lat zawodowo zajmuje się ochroną konsumentów. Pracowała w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów, następnie w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej, a obecnie w ULC. 


Renata Piwowarska posiada doświadczenie w rozwiązywaniu sporów z udziałem zarówno podmiotów indywidualnych, jak i przedsiębiorców. Aktywnie uczestniczy w szkoleniach, symulacjach i projektach związanych z tematyką mediacji, negocjacji i innych metod polubownego rozwiązywania sporów. Jest stałym mediatorem sądowym.gość_ca617 - Profil
gość_ca617
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie