Ryanair negocjuje z lotniskiem w Mostarze. Będą loty do Polski?

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
01 kwietnia 2019 16:42
1 komentarz
Ryanair zakończył kolejną rundę negocjacji z lotniskiem w Mostarze. Władze tamtego portu chcą przyciągnąć niskokosztowego przewoźnika tak samo jak to wcześniej udało się w Banja Luce.
Reklama

Historia negocjacji między irlandzką linią a portem w nieformalnej stolicy Hercegowiny trwa już od 2012 r. Wtedy Ryanair proponował połączenia do Brukseli-Charleroi, Frankfurtu i Oslo. Wtedy największy potencjał ruchu upatrywano przede wszystkim w zagranicznych diasporach. W obecnym rozdaniu zdecydowano się jednak na zmianę profilu pasażera i wzięcie pod uwagę atrakcji turystycznych Mostartu. Chodzi głównie o turystykę religijną i pielgrzymkową związaną z objawieniami maryjnymi w pobliskim Medziugorie. Zgodnie z danymi miejsce kultu odwiedza nawet 2,5 mln osób rocznie.

- Bez obecności tanich linii trudno będzie nam przetrwać. W niedużej odległości mamy inne lotniska. Dodatkowo okres wojenny i powojenny sprawił, że zostaliśmy zepchnięci na dalszy plan, a pielgrzymi chcący dostać się do Medziugorie korzystają z czarterów do Dubrownika lub Splitu. Inni pasażerowie używają z kolei głównego lotniska w Sarajewie - powiedział Marin Raspudić, dyrektor generalny lotniska w Mostarze.


Hercegowiński port lotniczy zanotował w poprzednim roku dość pokaźny - bo ponad 30-proc. spadek. Dlatego zdecydował się na wdrożenie specjalnego planu taryfowego, mającego zachęcić przewoźników do otwierania nowych połączeń.

Potencjalnymi kierunkami, które mogłyby znaleźć się w ofercie połączeń Ryanaira z Mostaru są: Rzym, Warszawa-Modlin i Dublin. Prawdopodobnie loty miałyby ruszyć już jesienią br.

fot. Dominik Sipinski
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_b7ff1 2019-04-02 07:41   
gość_b7ff1 - Profil gość_b7ff1
Myślę, że tylko KRK i ewentualnie WAW mogłyby być brane pod uwagę na loty z PL do Mostaru.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama