×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Egyptair odebrał pierwszego 787


Egipski narodowy przewoźnik odebrał swojego pierwszego boeing 787-9 o numerze rejestracyjnym SU-GER.


Samolot wylądował na międzynarodowym lotnisku w Kairze w czwartek (28.03). Zakup samolotów został finansowany przez firmę leasingową AerCap, z którą Egyptair w 2017 r. podpisał kontrakt na długoterminową dzierżawę dreamlinerów. 

Nowy nabytek przewoźnika jest w stanie pomieścić 309 pasażerów, w tym 30 w klasie biznes oraz 279 w standardowej klasie ekonomicznej. Egyptair zaoferuje pasażerom podróżującym nowym boeingiem m. in. internet Wi-Fi czy telewizję na żywo,. Firma poinformowała, że wraz z odbiorem nowego samolotu wprowadzi także nowe stroju dla swojego personelu pokładowego.


Egipski przewoźnik będzie w ramach swojej floty operować łącznie sześcioma samolotami tego typu, z czego kolejny przyleci do Kairu w czerwcu br., a wszystkie zostaną dostarczone jeszcze do końca tego roku. Dostawa nowych szerokokadłubowych samolotów jest częścią planu gruntownej modernizacji floty długodystansowej przewoźnika, który ma zakończyć się do końca 2020 r. W związku z tym przewoźnik oczekuje na dostawę jednej sztuki airbusa A330-300. Ponadto po 2020 r. do floty Egyptair trafić ma dwadzieścia nowych airbusów A320neo.

Na pierwszy lot Egyptair wyśle swojego dreamlinera już 1 kwietnia, kiedy odbędzie on lot z Kairu do Kuwejtu. Od początku maja br. samolot ma latać także pomiędzy stolicą Egiptu do Dubaju i Frankfurtu. W przyszłości pozostałe egzemplarze 787 w barwach Egyptair mają obsługiwać połączenia do Paryża, Bangkoku, Pekinu, Hongkongu, Tokio, a także na nowej trasie przewoźnika do Waszyngtonu, od 3 czerwca 2019 r. 

Fot. Egyptairgość_cbc41 - Profil
gość_cbc41
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie