Lagardere zablokuje rozbiórkę terminala w Radomiu?

Blanka Flis - Profil Blanka Flis
28 marca 2019 16:00
5 komentarzy
Kolejna odsłona konfliktu na linii PPL - Lagardere Travel Retail. Tym razem jednak na lotnisku w Radomiu.
Reklama
W połowie kwietnia ma ruszyć rozbiórka nieczynnego terminalu na lotnisku w Radomiu. Obiektu nie chce opuścić ostatni najemca, spółka Lagardere Travel Retail - informuje portal dziennik.pl

Lagardere jest najemcą powierzchni handlowo-usługowym na lotnisku w radomskim Sadkowie i posiada obowiązującą umowę najmu. Umowę wypowiedział firmie syndyk w listopadzie ub. roku., kiedy to lotnisko zostało postawione w stan upadłości. Lagardere nie uznało decyzji, a sprawa trafiła do sądu.

- Chociaż pod koniec lutego sędziowie odrzucili pozew, to firma wciąż nie opuściła lokalu. To może opóźnić rozbiórkę terminalu, która ma ruszyć w połowie kwietnia - tłumaczy portalowi Piotr Rudzki, rzecznik PPL. - W działaniu firmy nie ma logiki biznesowej. Przecież od 1 stycznia lotnisko jest całkowicie zamknięte - dodaje.


- Twierdzenia PPL dotyczące rzekomych zachowań czy złej woli Lagardere w opuszczeniu lokali w porcie lotniczym w Radomiu są nieprawdziwe. PPL z niezrozumiałych dla Lagardere powodów podjął działania demonizujące i ośmieszające spółkę - ripostują przedstawiciele francuskiego koncernu.

Działanie spółki mogą być według Rudzkiego, próbą odegrania się za to, że w zeszłym roku PPL nie przedłużył z LTR umowy najmu 15 lokali na Lotnisku Chopina.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_9badd 2019-03-30 02:51   
gość_9badd - Profil gość_9badd
gość_617ca: Na pewno poradzą sobie z tym kioskiem: spakują wszystko do magazynu i po sprawie.
Groentje 2019-03-29 10:57   
Groentje - Profil Groentje
Niestety nie wyleciało tylko zostało wyrzucone ;p
gość_617ca 2019-03-29 09:42   
gość_617ca - Profil gość_617ca
I oni chcą budować międzykontynentalne lotnisko kiedy nie mogą sobie poradzić z kioskiem z gazetami. PiS-Paździerz."Monarchia tak głupia, że mogła by nie istnieć wcale"
J. Hašek - Przygody dobrego wojaka Szwejka
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy