Wizz Air: Czerniowce zostaną włączone w siatkę połączeń?

Bartłomiej Morga - Profil Bartłomiej Morga
27 marca 2019 09:32
4 komentarze
Wizz Air jest zainteresowany współpracą z lotniskiem w Czerniowcach - poinformował ukraiński portal Pogliad.ua.
Reklama

Taką informację podano w związku z wizytą prezydenta Ukrainy w Czerniowcach, który potwierdził, że władze tamtejszego lotniska otrzymały konkretną ofertę od przewoźnika. Poroszenko dodał również, że realizacją lotów na szerszą skalę zainteresowany jest także ukraiński low-cost SkyUp, obecnie wykonujący ze stolicy Bukowiny jedynie czarterowe loty do Antalyi.


Przypomnijmy, że w zeszłym roku UIA wznowiły sezonowe loty na trasie Czerniowce - Mediolan-Bergamo, które będą wykonywane również w nadchodzącym sezonie letnim. Pierwszy lot w bieżącym roku zaplanowano na 27 kwietnia.

Czerniowce, czyli historyczna stolica Bukowiny położona nad Prutem, to jedno z najatrakcyjniejszych miast Ukrainy o dużym potencjale turystycznym. Ze względu na swój kosmopolityczny charakter i znaczenie kulturalne nazywano je "Małym Wiedniem" bądź "Jerozolimą nad Prutem".

Chcąc zwiększyć napływ turystów oraz przyciągnąć inwestorów do ukraińskich regionów, minister infrastruktury Vladimir Omelyan kilka dni wcześniej zapowiedział, że jeszcze w tym roku gotowa będzie dokumentacja projektowa dotycząca rozwoju regionalnych portów lotniczych - na swoją szansę czeka bowiem także pobliski Iwano-Frankiwsk i kilka innych ośrodków.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_efd7e 2019-03-27 14:27   
gość_efd7e - Profil gość_efd7e
aB To prawda. Przed wojna samolot PLL LOT lecący z Warszawy do Bukaresztu miał międzylądowanie we Lwowie i Czerniowcach.Było to po raz pierwszy 89 lat temu. Aż trudno uwierzyć.
gość_f1be5 2019-03-27 12:07   
gość_f1be5 - Profil gość_f1be5
CWC lub IFO to mógłby być potencjalny kierunek Lotu (bo daleko do LWO, ODS i KBP/IEV), zwłaszcza skorelowany z YYZ.
gość_409a8 2019-03-27 11:57   
gość_409a8 - Profil gość_409a8
Już przed wojną latał tam polski LOT.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama