×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wizz Air: Czerniowce zostaną włączone w siatkę połączeń?


Wizz Air jest zainteresowany współpracą z lotniskiem w Czerniowcach - poinformował ukraiński portal Pogliad.ua.


Taką informację podano w związku z wizytą prezydenta Ukrainy w Czerniowcach, który potwierdził, że władze tamtejszego lotniska otrzymały konkretną ofertę od przewoźnika. Poroszenko dodał również, że realizacją lotów na szerszą skalę zainteresowany jest także ukraiński low-cost SkyUp, obecnie wykonujący ze stolicy Bukowiny jedynie czarterowe loty do Antalyi.


Przypomnijmy, że w zeszłym roku UIA wznowiły sezonowe loty na trasie Czerniowce - Mediolan-Bergamo, które będą wykonywane również w nadchodzącym sezonie letnim. Pierwszy lot w bieżącym roku zaplanowano na 27 kwietnia.

Czerniowce, czyli historyczna stolica Bukowiny położona nad Prutem, to jedno z najatrakcyjniejszych miast Ukrainy o dużym potencjale turystycznym. Ze względu na swój kosmopolityczny charakter i znaczenie kulturalne nazywano je "Małym Wiedniem" bądź "Jerozolimą nad Prutem".

Chcąc zwiększyć napływ turystów oraz przyciągnąć inwestorów do ukraińskich regionów, minister infrastruktury Vladimir Omelyan kilka dni wcześniej zapowiedział, że jeszcze w tym roku gotowa będzie dokumentacja projektowa dotycząca rozwoju regionalnych portów lotniczych - na swoją szansę czeka bowiem także pobliski Iwano-Frankiwsk i kilka innych ośrodków.gość_8e4dd - Profil
gość_8e4dd
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie