British Airways wznowi połączenie do Ad-Dammamu

Mateusz Gałabuda - Profil Mateusz Gałabuda
27 marca 2019 08:43
Linie lotnicze British Airways ogłosiły, że od początku grudnia 2019 w ich ofercie znajdzie się połączenie z londyńskiego lotniska Heathrow do Ad-Dammamu w Arabii Saudyjskiej. Trasa zostanie przywrócona do oferty po ponad 17 latach.
Reklama

Rejsy z Londynu do Ad-Dammamu były w ofercie British Airways do marca 2002 roku. Przywrócone połączenie będzie obsługiwane przez boeingi 777-200, które zaoferują klientom miejsca w czterech klasach. Loty na trasie Londyn Heathrow - Ad-Dammam International Airport będą odbywały się codziennie z międzylądowaniem w Bahrajnie.

- Nasi klienci już teraz mogą korzystać z usługi transportowej do Ad-Dammamu, ponieważ oferujemy im lot do Bahrajnu i transport samochodowy do celu podróży - powiedział Moran Birger, dyrektor sprzedaży na region Bliskiego Wschodu oraz Azji Pacyficznej w British Airways. - Nowe bezpośrednie połączenie zapewni im komfortową ośmiogodzinną podróż z Londynu prosto do Ad-Dammamu. W tym regionie Arabii Saudyjskiej zlokalizowane jest wydobycie ponad połowy ropy naftowej i gazu oferowanych przez ten kraj, więc nasza nowa trasa nie tylko podkreśli jak ważny jest ten rejon dla Wielkiej Brytanii, ale też zapewni mu wygodne połączenie z Europą i Ameryką.


Ad-Dammam to siedziba administracyjna Prowincji Wschodniej Arabii Saudyjskiej, która jest sercem krajowego przemysłu wydobycia i przetwórstwa ropy naftowej i gazu. Dla British Airways będzie to obok Rijadu i Dżuddy już trzecia lokalizacja w tym bliskowschodnim państwie, do której codziennie będą latały samoloty linii. Trasa do Ad-Dammamu to również piąte nowe dalekodystansowe połączenie w ofercie brytyjskiego przewoźnika na 2019 rok, który jest w linii obchodzony jako stulecie jej istnienia. Poza tą trasą British Airways uruchamia też bezpośrednie połączenia do Pittsburga i Charleston w USA, japońskiej Osaki oraz pakistańskiego Islamabadu.


Linie świętują swoje stulecie nie tylko uruchamiając nowe połączenia, ale również wprowadzając nową kabinę kalsy biznes pod nazwą Club Suite w airbusach A350-1000, których 18 egzemplarzy zacznie trafiać do British Airways od lipca. W tym roku do floty dołączą aż cztery takie maszyny. Ponadto nowy standard kabin Club Suite będzie też sukcesywnie implementowany w pozostałych maszynach będących w posiadany przewoźnika, w tym w dwóch boeingach 777, które w niedalekiej przyszłości zakończą służbę. Dodatkowo BA przygotowały na setną rocznicę działalności specjalne okolicznościowe malowania swoich maszyn, w tym boeinga 747 w barwach BOAC, airbusa A319 ze wzorem stosowanym niegdyś przez BEA, oraz kolejnego jumbo-jeta z pierwszą grafiką noszącą nazwę British Airways.

fot. mat. prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama