Ryanair poleci do Algierii?

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
27 marca 2019 09:20
2 komentarze
Irlandzki tani przewoźnik właśnie otrzymał zgodę na wykonywanie regularnych połączeń pomiędzy międzynarodowym portem lotniczym Bergamo-Orio al Serio a algierską stolicą.
Reklama

Zgody, na wniosek złożony przez Ryanaira, udzielił Włoski Urząd Lotnictwa Cywilnego. Pozwala ona latać z Mediolanu-Bergamo do Algieru cztery razy w tygodniu od 1 października 2019 r. Nie wiadomo jednak czy połączenia będą wykonywane rzeczywiście od tego dnia i z taką częstotliwością. Przewoźnik nie skomentował jak dotąd kwestii lotów do Algierii, jednak ma ogłosić uruchomienie lotów w przeciągu najbliższych miesięcy.

Ten północnoafrykański kraj byłby już czterdziestym państwem do którego Ryanair wykonuje regularne połączenia. Niedawno informowaliśmy, że irlandzki przewoźnik może wkrótce połączyć europejskie miasta także z Armenią - według Tateviki Revazian, szefowej Ormiańskiego Urzędu Lotnictwa Cywilnego, w Dublinie miały miejsce rozmowy pomiędzy Ryanairem a władzami Armenii dotyczące możliwości wprowadzenia przez przewoźnika lotów do tego kraju już w 2020 r.


Algierski port lotniczy im. Huari Bumediena obsłużył w 2016 r. ok. 7,5 mln pasażerów, jednak ruch pasażerski jest niezwykle zdominowany przez narodowego przewoźnika Air Algérie. Jedynymi tanimi przewoźnikami są tam Vueling latający do Alicante, Barcelony, Malagi, Marsylii, Walencji oraz francuski oddział Transavii oferujący loty do Lyonu i Nantes.

Lotnisko w Bergamo nie posiada obecnie regularnych połączeń z Algierem, jednak Air Algérie lata trzy razy w tygodniu boeingami 737-600 na port lotniczy Malpensa - główne i największe lotnisko Mediolanu.

Fot.: materiały prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_c888d 2019-03-27 22:05   
gość_c888d - Profil gość_c888d
@gość_d96bb LOTowscy mocodawcy by chyba zawału dostali jakby im powiedziano, że jest pomysł latania do krajów muzułmańskich z Afryki ;)
gość_d96bb 2019-03-27 10:12   
gość_d96bb - Profil gość_d96bb
LO już dawno powinien pomyśleć i/lub wrócić do północnej Afryki.
Może nie Algier, ale Kair, czy Tunis powinien już dawno ruszyć
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama