×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ryanair poleci do Algierii?


Irlandzki tani przewoźnik właśnie otrzymał zgodę na wykonywanie regularnych połączeń pomiędzy międzynarodowym portem lotniczym Bergamo-Orio al Serio a algierską stolicą.


Zgody, na wniosek złożony przez Ryanaira, udzielił Włoski Urząd Lotnictwa Cywilnego. Pozwala ona latać z Mediolanu-Bergamo do Algieru cztery razy w tygodniu od 1 października 2019 r. Nie wiadomo jednak czy połączenia będą wykonywane rzeczywiście od tego dnia i z taką częstotliwością. Przewoźnik nie skomentował jak dotąd kwestii lotów do Algierii, jednak ma ogłosić uruchomienie lotów w przeciągu najbliższych miesięcy.

Ten północnoafrykański kraj byłby już czterdziestym państwem do którego Ryanair wykonuje regularne połączenia. Niedawno informowaliśmy, że irlandzki przewoźnik może wkrótce połączyć europejskie miasta także z Armenią - według Tateviki Revazian, szefowej Ormiańskiego Urzędu Lotnictwa Cywilnego, w Dublinie miały miejsce rozmowy pomiędzy Ryanairem a władzami Armenii dotyczące możliwości wprowadzenia przez przewoźnika lotów do tego kraju już w 2020 r.


Algierski port lotniczy im. Huari Bumediena obsłużył w 2016 r. ok. 7,5 mln pasażerów, jednak ruch pasażerski jest niezwykle zdominowany przez narodowego przewoźnika Air Algérie. Jedynymi tanimi przewoźnikami są tam Vueling latający do Alicante, Barcelony, Malagi, Marsylii, Walencji oraz francuski oddział Transavii oferujący loty do Lyonu i Nantes.

Lotnisko w Bergamo nie posiada obecnie regularnych połączeń z Algierem, jednak Air Algérie lata trzy razy w tygodniu boeingami 737-600 na port lotniczy Malpensa - główne i największe lotnisko Mediolanu.

Fot.: materiały prasowegość_8af54 - Profil
gość_8af54
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie