×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Virgin Atlantic poleci do Ameryki Południowej


W ubiegłym tygodniu Virgin Atlantic ogłosił swój pierwszy kierunek w Ameryce Południowej. Loty do tego brazylijskiego miasta będą odbywać się z lotniska Londyn-Heathrow.


Już w przyszłym roku Virgin rozpocznie loty pomiędzy Londynem a lotniskiem Guarulhos w São Paulo. Nowe połączenie obsługiwane będzie codziennie przez boeingi 787-9 skonfigurowane dla 264 pasażerów - 31 w klasie Upper, 35 w Premium oraz 198 w standardowej klasie ekonomicznej. Rozkład lotów i szczegóły nowego połączenia z Brazylią mają zostać opublikowane przez przewoźnika w niedalekiej przyszłości.

Virgin Atlantic będzie już trzecim przewoźnikiem obsługujących tę trasę. Zarówno flagowy British Airways, jak i brazylijski LATAM latają obecnie obecnie pomiędzy Londynem a São Paulo - obie codziennie, przy pomocy boeingów 777.


Według Juha Jarvinena, wiceprezesa linii Virgin Atlantic, nowe połączenie do São Paulo jest jedynie początkiem nowej fali wzrostu liczby pasażerów i ekspansji przewoźnika na nowe rynki. Warto przypomnieć, że jeszcze w bieżącym roku brytyjski przewoźnik otrzyma do swojej floty pierwsze cztery z dwunastu zamówionych airbusów A350-1000, na pokładzie których ma znaleźć się miejsce dla 335 podróżujących. Ten nowy model ma zastąpić wiekowe boeingi 747-400.

São Paulo jest najbardziej zaludnionym miastem nie tylko w Brazylii, ale także na całym kontynencie południowoamerykańskim. Według niektórych źródeł aglomerację zamieszkiwać może nawet do 21,5 mln osób. Miasto jest ważnym centrum finansowym i gospodarczym kraju, gdzie siedzibę lub oddział ma wiele międzynarodowych firm. Oprócz osób podróżujących służbowo, Virgin chce również zaoferować nowe połączenie turystom.

Fot.: P. Bożykgość_efcb4 - Profil
gość_efcb4
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie