Virgin Atlantic poleci do Ameryki Południowej

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
27 marca 2019 09:59
4 komentarze
W ubiegłym tygodniu Virgin Atlantic ogłosił swój pierwszy kierunek w Ameryce Południowej. Loty do tego brazylijskiego miasta będą odbywać się z lotniska Londyn-Heathrow.
Reklama

Już w przyszłym roku Virgin rozpocznie loty pomiędzy Londynem a lotniskiem Guarulhos w São Paulo. Nowe połączenie obsługiwane będzie codziennie przez boeingi 787-9 skonfigurowane dla 264 pasażerów - 31 w klasie Upper, 35 w Premium oraz 198 w standardowej klasie ekonomicznej. Rozkład lotów i szczegóły nowego połączenia z Brazylią mają zostać opublikowane przez przewoźnika w niedalekiej przyszłości.

Virgin Atlantic będzie już trzecim przewoźnikiem obsługujących tę trasę. Zarówno flagowy British Airways, jak i brazylijski LATAM latają obecnie obecnie pomiędzy Londynem a São Paulo - obie codziennie, przy pomocy boeingów 777.


Według Juha Jarvinena, wiceprezesa linii Virgin Atlantic, nowe połączenie do São Paulo jest jedynie początkiem nowej fali wzrostu liczby pasażerów i ekspansji przewoźnika na nowe rynki. Warto przypomnieć, że jeszcze w bieżącym roku brytyjski przewoźnik otrzyma do swojej floty pierwsze cztery z dwunastu zamówionych airbusów A350-1000, na pokładzie których ma znaleźć się miejsce dla 335 podróżujących. Ten nowy model ma zastąpić wiekowe boeingi 747-400.

São Paulo jest najbardziej zaludnionym miastem nie tylko w Brazylii, ale także na całym kontynencie południowoamerykańskim. Według niektórych źródeł aglomerację zamieszkiwać może nawet do 21,5 mln osób. Miasto jest ważnym centrum finansowym i gospodarczym kraju, gdzie siedzibę lub oddział ma wiele międzynarodowych firm. Oprócz osób podróżujących służbowo, Virgin chce również zaoferować nowe połączenie turystom.

Fot.: P. Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_7c41c 2019-03-27 21:36   
gość_7c41c - Profil gość_7c41c
gość_cf90d - szkoda tylko że ty nim stamtąd nie polecisz.
gość_cf90d 2019-03-27 19:24   
gość_cf90d - Profil gość_cf90d
do BA850, ma, ma. kupili aby latać do KRK. Czymś gorszym nie wypada przecież latać na to najwspanialsze lotnisko na świecie
gość_e708e 2019-03-27 13:31   
gość_e708e - Profil gość_e708e
Virgin Atlantic... nastepny zombie przewoznik. Mniejszy od LOT-u i do tego z ta roznica, ze LOT jest - powoli bo powoli ale jednak - na fali wznoszacej i rok to roku przynoszacy zysk (skromny bo skromny ale jednak) tak Virgin jest na rowni pochylej - £ 28 mln straty za 2017 (poprzednio - z Wiki - cytuje 'cumulative losses between 2010 and 2013 amounting to £233 million' i bez kupna 49% udzialow przez Delte i ostatnio 31% przez KLM/Air France (dlaczego te firmy kupuja angielskie smieciowe upadajace linie lotnicze jest poza moim rozumieniem rzeczywistosci ale to juz inna sprawa - jak mowie ANGLIA JEST TRUPEM LECACYM NA LEB NA SZYJE W PRAWIE KAZDYM ZNACZENIU - GOSPODARCZO, MORLANIE, ORGANIZACYJE, EKNOMICZNIE etc. Jednym wskaznikiem 'pozytywnym' (ironia) jest wzrost dlugow (panstwa, rzadu i ludzi) ale to tez sie konczy (co skonczy sie tym, ze mieszkancy Anglii, ktorzy do tej pory NA KREDYT latali m.in. Virginem nie beda mogli juz sobie polatac (bo kredyt wykorzystali na maksa dwa razy i pol i wiecej kredytu nie dostana (God knows cwaniaczki w City of London beda probowali im to umozliwic ale a/ logika, b/ grawitacja i c/matematyka im to uniemozliwia)) nie istniala by) i prawdopodobnie nastepna starata w 2018 - wyznacza kierunek. Clutching at straws z tym nowym polaczeniem springs to mind...
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama