×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Air Malta odzyskuje rentowność. Po prawie 20 latach


Przewoźnik z Malty przedstawił swoje sprawozdanie finansowe za ubiegły rok. Wynika z niego, że linii po niespełna 20 latach udało się wyjść na prostą i osiągnąć zysk operacyjny.


Wyniki ogłoszono podczas corocznego walnego zgromadzenia zarządu Air Malta. Podczas spotkania linia lotnicza przedstawiła przegląd swoich wyników finansowych za 2018 rok oraz perspektywy na kolejny rok podatkowy.

Według raportu, po raz pierwszy od 18 lat, linia osiągnęła zysk operacyjny - 1,2 mln euro. Dla porównania rok wcześniej linia odnotowała stratę w wysokości 10,8 mln euro.

Przychody operacyjne Air Malta wzrosły o 5,3 mln euro do 197,5 mln euro, głównie dzięki zwiększeniu liczby obsługiwanych pasażerów do 1,7 mln (wzrost o 11 proc.). W porównaniu do 2017 roku, poprawiła się także wartość wskaźnika wypełnienia samolotów - do 77,6 proc. (wzrost o 2,8 pkt proc.).


Podczas briefingu prasowego dyrektor finansowy Air Malta, Omar Bonello, przypisał poprawę wyników finansowych lepszemu wykorzystaniu samolotów, wdrożeniu nowej strategii sprzedaży, inwestycjom w nowe technologie, stabilnej sytuacji na rynku oraz wynegocjowaniu korzystniejszych warunków z leasingodawcami. Według podanych informacji koszty operacyjne zmniejszyły się o 6,5 mln euro.

Z kolei prezes przewoźnika, Charles Mangion, podkreślał, że po tym niewątpliwym sukcesie przewoźnik nie może spocząć na laurach. Jego zdaniem głównym wyzwaniem dla Air Malta na najbliższe miesiące pozostaje szybka i skuteczna adaptacja do wprowadzanych zmian.

fot. wikimedia commonsgość_fb1db - Profil
gość_fb1db
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie