×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Linie Air Astana nie zmienią swojej nazwy


Kazachskie linie Air Astana utrzymają swoją dotychczasową nazwę, pomimo zmiany nazwy stolicy Kazachstanu z Astany na Nursułtan - wskazał przedstawiciel kazachskiego rządu.


Kazachski minister ds. informacji i rozwoju społecznego Dauren Abayev powiedział w wywiadzie dla kazachskiej Khabar TV, że proces zmiany nazwy stolicy nie wpłynie na jednostki, które już przyjęły nazwę Astana. Należą do nich między innymi Astana Opera, Astana Arena, lokalne kluby sportowe, kanał telewizyjny Astana oraz linie lotnicze Air Astana - donosi portal ch-aviation.

Utrzymamy znaną na całym świecie markę "Astana" i rozwiniemy nową o jeszcze większym potencjale: "Nursułtan" - powiedział minister Dauren Abayev.


Stolica Kazachstanu Astana na mocy decyzji parlamentu została w środę przemianowana na Nursułtan. Nowa nazwa ma uczcić byłego już prezydenta kraju, Nursułtana Nazarbajewa, który 19 marca po 30 latach nieprzerwanych rządów podał się do dymisji. Nursułtan (Astana) pełni funkcję stolicy Kazachstanu od 1997 roku, gdy została tutaj przeniesiona z położonego na południu kraju Ałmat. 

Air Astana to narodowy przewoźnik Kazachstanu, który rozpoczął regularne operacje lotnicze w 2002 roku. Udziały w linii - podmiocie joint-venture - posiada państwowy fundusz majątkowy Samruk-Kazyna (51 proc.) oraz brytyjski BAE-Systems PLC (49 proc.). Linia posiada bazy w dwóch największych portach lotniczych Kazachstanu - w Ałmatach i Nursułtanie.

Fot. mat. prasowegość_005ba - Profil
gość_005ba
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie