Linie Air Astana nie zmienią swojej nazwy

Damian Tobór - Profil Damian Tobór
25 marca 2019 10:27
Kazachskie linie Air Astana utrzymają swoją dotychczasową nazwę, pomimo zmiany nazwy stolicy Kazachstanu z Astany na Nursułtan - wskazał przedstawiciel kazachskiego rządu.
Reklama

Kazachski minister ds. informacji i rozwoju społecznego Dauren Abayev powiedział w wywiadzie dla kazachskiej Khabar TV, że proces zmiany nazwy stolicy nie wpłynie na jednostki, które już przyjęły nazwę Astana. Należą do nich między innymi Astana Opera, Astana Arena, lokalne kluby sportowe, kanał telewizyjny Astana oraz linie lotnicze Air Astana - donosi portal ch-aviation.

- Utrzymamy znaną na całym świecie markę "Astana" i rozwiniemy nową o jeszcze większym potencjale: "Nursułtan" - powiedział minister Dauren Abayev.


Stolica Kazachstanu Astana na mocy decyzji parlamentu została w środę przemianowana na Nursułtan. Nowa nazwa ma uczcić byłego już prezydenta kraju, Nursułtana Nazarbajewa, który 19 marca po 30 latach nieprzerwanych rządów podał się do dymisji. Nursułtan (Astana) pełni funkcję stolicy Kazachstanu od 1997 roku, gdy została tutaj przeniesiona z położonego na południu kraju Ałmat.

Air Astana to narodowy przewoźnik Kazachstanu, który rozpoczął regularne operacje lotnicze w 2002 roku. Udziały w linii - podmiocie joint-venture - posiada państwowy fundusz majątkowy Samruk-Kazyna (51 proc.) oraz brytyjski BAE-Systems PLC (49 proc.). Linia posiada bazy w dwóch największych portach lotniczych Kazachstanu - w Ałmatach i Nursułtanie.

Fot. mat. prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama