×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Croatia Airlines wprowadziły nowe malowanie


30. rocznicę operacji pasażerskich przewoźnik postanowił uczcić nową wersją malowania dla swoich samolotów. Na razie we flocie chorwackiej linii latają dwie maszyny z odświeżonym malowaniem.


Są to airbus A319 (9A-CTG) oraz turbośmigłowy bombardier Q400 (9A-CQA). Największą zmianą jest stanowczo większe wykorzystanie bieli, która znajduje się teraz także "na brzuchu" samolotu oraz na silnikach, które wcześniej pomalowane były odpowiednio na niebiesko i szaro. 


Tradycyjna czerwono-niebieska szachownica, znak rozpoznawczy przewoźnika, z ogona samolotu rozciąga się teraz na dno kadłuba. Został także powiększony napis "Croatia" nad oknami z przodu samolotu, a z tyłu kadłuba zniknął adres strony internetowej firmy.


Zmiana nie jest więc radykalna, a stanowi raczej aktualizację istniejącego malowania. Według przewoźnika, ​​dzięki tym modyfikacjom samolot wydaje się być wizualnie większy i bardziej elegancki. Trzy airbusy A319 i trzy bombardiery Q400 powinny być przemalowane jeszcze do końca tego miesiąca, a pozostała część floty otrzyma zmodyfikowany wygląd w przyszłym roku. Obecnie Croatia Airlines obsługuje łącznie dwa airbusy A320, cztery A319 i sześć Bombardierów Q400.

Wydatkowanie przewoźnika na przemalowanie samolotów może dziwić w obliczu poważnych kłopotów finansowych, z jakimi od dłuższego czasu boryka się Croatia Airlines. Linia ogłosiła stratę netto w wysokości 11 mln euro w 2018 roku, kończąc piąty rok z rzędu na minusie, co stanowiło najgorszy wyniki finansowy od 2012 roku. Z drugiej strony, większa ilość bieli na kadłubie samolotu jest podyktowana najczęściej względami ekonomicznymi i może przynosić przewoźnikom niemałe oszczędności, o czym pisaliśmy tutaj.

Fot.: Croatia Airlinesgość_cbc41 - Profil
gość_cbc41
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie