Croatia Airlines wprowadziły nowe malowanie

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
25 marca 2019 10:53
1 komentarz
30. rocznicę operacji pasażerskich przewoźnik postanowił uczcić nową wersją malowania dla swoich samolotów. Na razie we flocie chorwackiej linii latają dwie maszyny z odświeżonym malowaniem.
Reklama
Są to airbus A319 (9A-CTG) oraz turbośmigłowy bombardier Q400 (9A-CQA). Największą zmianą jest stanowczo większe wykorzystanie bieli, która znajduje się teraz także "na brzuchu" samolotu oraz na silnikach, które wcześniej pomalowane były odpowiednio na niebiesko i szaro.


Tradycyjna czerwono-niebieska szachownica, znak rozpoznawczy przewoźnika, z ogona samolotu rozciąga się teraz na dno kadłuba. Został także powiększony napis "Croatia" nad oknami z przodu samolotu, a z tyłu kadłuba zniknął adres strony internetowej firmy.


Zmiana nie jest więc radykalna, a stanowi raczej aktualizację istniejącego malowania. Według przewoźnika, ​​dzięki tym modyfikacjom samolot wydaje się być wizualnie większy i bardziej elegancki. Trzy airbusy A319 i trzy bombardiery Q400 powinny być przemalowane jeszcze do końca tego miesiąca, a pozostała część floty otrzyma zmodyfikowany wygląd w przyszłym roku. Obecnie Croatia Airlines obsługuje łącznie dwa airbusy A320, cztery A319 i sześć Bombardierów Q400.

Wydatkowanie przewoźnika na przemalowanie samolotów może dziwić w obliczu poważnych kłopotów finansowych, z jakimi od dłuższego czasu boryka się Croatia Airlines. Linia ogłosiła stratę netto w wysokości 11 mln euro w 2018 roku, kończąc piąty rok z rzędu na minusie, co stanowiło najgorszy wyniki finansowy od 2012 roku. Z drugiej strony, większa ilość bieli na kadłubie samolotu jest podyktowana najczęściej względami ekonomicznymi i może przynosić przewoźnikom niemałe oszczędności, o czym pisaliśmy tutaj.

Fot.: Croatia Airlines

Ostatnie komentarze

gość_621ad 2019-03-25 21:43   
gość_621ad - Profil gość_621ad
a juz niedługo linie w połowie polskie
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy