×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT zwycięzcą przetargu na promocję województwa lubuskiego


Ogłoszony 8 lutego br. przez urząd marszałkowski przetarg na promocję województwa lubuskiego poprzez przewoźników lotniczych operujących z lotniska Zielona Góra do Warszawy wygrał LOT.


Nie było niespodzianki przy wyłanianiu zwycięzcy przetargu na promocję województwa lubuskiego poprzez przewoźników lotniczych operujących z lotniska Zielona Góra/Babimost do Lotniska Chopina w Warszawie. Warunki przetargu, o których pisaliśmy 19 lutego br., poważnie ograniczały liczbę potencjalnych oferentów. 

LOT był jedynym chętnym do podjęcia się zamówienia. Jego oferta opiewa na prawie 15 mln zł. Narodowy przewoźnik, będzie latał na trasie Zielona Góra- Warszawa 12 razy tygodniowo, prawdopodobnie  samolotami Bombardier Q400. LOT przewiózł prawie wszystkich pasażerów obsłużonych przez port lotniczy w Babimoście w 2018 r., a było ich niespełna 22 tys. 


W sezonie letnim z lotniska w Zielonej Górze ma zacząć latać turecki przewoźnik czarterowy Onur Air. Lubuski samorząd stara się też o dofinansowanie swojego portu z budżetu centralnego państwa. 



gość_27b4c - Profil
gość_27b4c
  

Pasazer.com na Facebooku



Spodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie