×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Austria: Kolejna zgoda sądu na rozbudowę wiedeńskiego lotniska


Austriacki Najwyższy Sąd Administracyjny wydał władzom lotniska Wiedeń-Schwechat zgodę na rozbudowę portu o trzecią drogę startową. To już kolejna decyzja administracyjna w tej sprawie i można mieć nadzieję, że prace faktycznie będą mogły niebawem ruszyć.


Rok temu, w marcu 2018 na budowę trzeciego pasa startowego wyraził zgodę Federalny Sąd Administracyjny. W październiku ubiegłego roku informowaliśmy o swego rodzaju sukcesie władz wiedeńskiego lotniska, który polegał na odrzuceniu przez austriacki Trybunał Konstytucyjny skargi obywatelskiej na plany rozbudowy tego portu. Jednocześnie instytucja ta nakazał wtedy rozpatrzenie sprawy przez Najwyższy Sąd Administracyjny. Dziś możemy poinformować o decyzji tego sądu, który zezwolił na procedowanie kwestii budowy trzeciej drogi startowej na wiedeńskim Schwechat.


Plany rozbudowy lotniska w Wiedniu o trzeci pas sięgają roku 1999. Teraz gdy okazuje się, że projekt ma chyba wreszcie zielone światło władze lotniska twierdzą, że przeanalizują jeszcze tylko szczegóły postanowienia sądu administracyjnego i będą gotowe do powiadomienia o szczegółach kolejnych kroków, które zostaną podjęte w celu procedowania inwestycji.

- Ten zdecydowanie zbyt długi proces dotarł wreszcie do kresu, którym jest pozytywna i niepodważalna decyzja - powiedzieli Julian Jäger and Günther Ofner, członkowie zarządu wiedeńskiego lotniska w oświadczeniu komentującym decyzję sądu. - Werdykt ten zapewnia nam perspektywę długotrwałego wzrostu i zachowania konkurencyjności na rynku. Są to szanse nie tylko dla wiedeńskiego lotniska, ale też austriackiej gospodarki, przemysłu, turystyki rynku pracy.


Lotnisko Wiedeń-Schwechat jest głównym hubem austriackich linii lotniczych Austrian Airlines, a także obok Zurychu, Monachium i Frankfurtu jednym z portów funkcjonujących w ramach strategii multi-hub Lufthansa Group. W 2019 roku lotnisko planuje obsłużyć 30 mln. pasażerów, w 2018 było ich 27 mln.

fot. mat. prasowegość_005ba - Profil
gość_005ba
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie