American Airlines zawieszają loty do Wenezueli

Filip Kubicki - Profil Filip Kubicki
18 marca 2019 09:50
1 komentarz
American Airlines podjęły decyzję, aby zawiesić loty do Wenezueli po tym gdy związek pilotów, pracujących w spółce ostrzegł przed podróżami do tego państwa.
Reklama

American Airlines z uwagi na niebezpieczną sytuację w Wenezueli tymczasowo zawieszą swoje połączenia z tym państwem jakimi są loty z Miami do Caracas i Maracaibo. Obecna fala protestów, wzrost przestępczości oraz fatalny poziom służby zdrowia były powodem przez który Departament Stanu Stanów Zjednoczonych i związki pilotów ostrzegły przed jakimikolwiek podróżami do tego kraju. W Wenezueli wielokrotnie dochodziło w ostatnim czasie do kradzieży bagaży, napadów na personel lotniczy, czy używania słabej jakości paliwa lotniczego. American Airlines jako ostatni z największych amerykańskich przewoźników zdecydował się zawiesić swoje operacje do tego państwa, aby zapewnić bezpieczeństwo swojemu personelowi. United Airlines wstrzymało tam loty wcześniej - w maju 2017 r.


- Jeżeli zostałeś przydzielony, zapisany, czy ponownie wyznaczony na lot do Wenezueli, odmów – apelował Allied Pilots Association, związek zawodowy, w którym zrzeszonych jest ponad 15 tys. pilotów pracujących dla American Airlines.

Przewoźnik nie od razu zareagował na te ostrzeżenia. Jego dwa piątkowe loty z Miami do Caracas zostały odwołane, jednak sobotnie loty miały odbyć się planowo. Nie było to jednak wykonalne, gdyż na przydział na lot do Wenezueli nie zgodziła się wystarczająca liczba personelu lotniczego.

- Jest to oczywiste, że bez pilotów lot nie może się odbyć – powiedział Lori Bassani, prezes związku pilotów APFA.

American Airlines z braku personelu oraz w trosce o bezpieczeństwo swojej załogi i pasażerów podjęły decyzję aby zawiesić wszystkie swoje operacje do Wenezueli.

Obecnie jedynym przewoźnikiem, operującym pomiędzy Ameryką Północną i Wenezuelą jest COPA Airlines. Natomiast z Europy do Caracas można dostać się na pokładzie Air Europa, Air France, Iberii oraz TAP Portugal. Połączenia z Wenezuelą wciąż podtrzymują również Turkish Airlines.

Fot. Senior Chief Mass Communication Specialist Spike Call/Released

Reklama

Ostatnie komentarze

gość_cf90d 2019-03-19 00:42   
gość_cf90d - Profil gość_cf90d
To było pewne. Po tym jak ogłosili 24* dziennie KRK-ORD, KRK-LAX i KRK-SFO muszą mieć czym obsługiwać ten ogromny potencjał
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama