×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


British Airways: Ostatnie z malowań okolicznościowych na 100-lecie linii


British Airways opublikowały kolejny i jednocześnie ostatni wzór malowania samolotu na stulecie powstania linii. Pomalowaną maszyną zostanie kultowy boeing 747-400 Jumbo Jet.


Aby celebrować stulecie swojej działalności, British Airways, pomalowało wybrane samoloty ze swojej floty w barwy odzwierciedlające historyczne wzory. Przewoźnik już ozdobił trzy inne samoloty. Do już uprzednio pomalowanych boeingów 747-400 (G-BNLY i G-BYGC) i airbusa A319 (G-EUPJ), dołączy również boeing 747-400 o rejestracji G-CIVB. Jest to 25-letnia maszyna, która od początku swojej kariery latała wyłącznie we flocie brytyjskiego przewoźnika narodowego. Samolot będzie miał okolicznościowe malowanie aż do wycofania go ze służby w 2022 roku. 


- Jest to dla nas szczególnie ważne malowanie, ponieważ jest ono pierwszym, które pojawiło się na naszych samolotach. – podkreślił Alex Cruz, prezes i dyrektor naczelny British Airways. 

Malowanie "Negus", bo tak zostało nazwane, jest pierwszym, na którym znajdowała się nazwa brytyjskiego przewoźnika. Miano to wywodzi się od projektanta tego wzoru. Było używane od 1974 roku, w którym to dwóch największych brytyjskich przewoźników BEA i BOAC połączyło się w jedną linię o nazwie British Airways. Samoloty w tym wzorze latały do 1984 roku. 

British Airways formalnie istnieje od 1974 roku, jednak spółka uznaje przedsiębiorstwo Aircraft Transport and Travel Limited (AT&T) jako swojego poprzednika, który po różnych fuzjach i przejęciach zamienił się w „British Airways”. Pierwszy lot w historii przewoźnika odbył się pomiędzy Londynem a Paryżem w sierpniu 1919 roku. 

Aby świętować stulecie istnienia British Airways zamierza dodatkowo zaprezentować pod koniec obecnego roku swój najnowszy nabytek we flocie jakim będzie airbus A350-1000. Zaraz po tym - 25 sierpnia - odbędzie się oficjalna gala, poświęcona celebracji jubileuszowej daty powstania przewoźnika.

fot. British Airwaysgość_005ba - Profil
gość_005ba
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie