×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Air Belgium rezygnuje z Hong Kongu. Chce latać do innych chińskich miast i USA


Air Belgium poinformowało, że rezygnuje z planów przywrócenia lotów do Hong Kongu na rzecz innych chińskich miast. Ponadto przewoźnik wśród planów wymienia uruchomienie rejsów do USA i Kanady.


Niskokosztowy przewoźnik dalekodystansowy uruchomił połączenia do Hong Kongu w ub. roku. Pomimo niskich cen, wynikających między innymi z operowania z lotniska w Charleroi, loty nie cieszyły się popularnością i zostały zawieszone.

Nagła rezygnacja z Hong Kongu trochę jednak dziwi, ponieważ w lutym przewoźnik informował o powrocie sprzedaży biletów. Tegoroczna inauguracja kierunku była zaplanowana na 31 marca br.

Teraz Air Belgium przeprasza pasażerów którzy zakupili bilety i obiecuje pełny zwrot pieniędzy.

Warunki ekonomiczne i operacyjne nie są niestety spełnione, aby można było wznowić loty. Jest to dla nas bolesna decyzja, ale rozsądna, jeśli chodzi o zachowanie naszych możliwości rozwoju i zapewnienie ciągłości pełnego zatrudnienia - komentuje decyzję Niky Terzakis, dyrektor generalny Air Belgium.


Z przekazanych informacji wynika, że przewoźnik przygotowuje się do uruchomienia dwóch nowych połączeń do Chin, które podobnie jak loty do Hong Kongu, mają być realizowane z Charleroi. Firma ubiega się również o zgody na wykonywanie połączeń do USA i Kanady w kolejnym sezonie zimowym.

fot. mat. prasowegość_799b3 - Profil
gość_799b3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie