Air Belgium rezygnuje z Hong Kongu. Chce latać do innych chińskich miast i USA

Bartłomiej Morga - Profil Bartłomiej Morga
15 marca 2019 14:42
5 komentarzy
Air Belgium poinformowało, że rezygnuje z planów przywrócenia lotów do Hong Kongu na rzecz innych chińskich miast. Ponadto przewoźnik wśród planów wymienia uruchomienie rejsów do USA i Kanady.
Reklama

Niskokosztowy przewoźnik dalekodystansowy uruchomił połączenia do Hong Kongu w ub. roku. Pomimo niskich cen, wynikających między innymi z operowania z lotniska w Charleroi, loty nie cieszyły się popularnością i zostały zawieszone.

Nagła rezygnacja z Hong Kongu trochę jednak dziwi, ponieważ w lutym przewoźnik informował o powrocie sprzedaży biletów. Tegoroczna inauguracja kierunku była zaplanowana na 31 marca br.

Teraz Air Belgium przeprasza pasażerów którzy zakupili bilety i obiecuje pełny zwrot pieniędzy.

- Warunki ekonomiczne i operacyjne nie są niestety spełnione, aby można było wznowić loty. Jest to dla nas bolesna decyzja, ale rozsądna, jeśli chodzi o zachowanie naszych możliwości rozwoju i zapewnienie ciągłości pełnego zatrudnienia - komentuje decyzję Niky Terzakis, dyrektor generalny Air Belgium.


Z przekazanych informacji wynika, że przewoźnik przygotowuje się do uruchomienia dwóch nowych połączeń do Chin, które podobnie jak loty do Hong Kongu, mają być realizowane z Charleroi. Firma ubiega się również o zgody na wykonywanie połączeń do USA i Kanady w kolejnym sezonie zimowym.

fot. mat. prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Carl 2019-03-18 12:37   
Carl - Profil Carl
Ta linia jest kiepskim dowcipem.
gość_2d25c 2019-03-18 12:23   
gość_2d25c - Profil gość_2d25c
Kierownictwo tej firmy pokazało, że jest nieprzewidywalne, dlatego jeśli ktoś kupi bilety na ich loty to musi to być osoba o bardzo wysokim poziomie akceptacji ryzyka.
POZer 2019-03-16 10:00   
POZer - Profil POZer
kompletny brak wiarygodnosci linii
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama