×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lufthansa Group z rekordową liczbą pasażerów w Polsce w 2018 roku


Linie lotnicze wchodzące w skład Lufthansa Group przewiozły w Polsce w 2019 roku rekordową liczbę ponad 2,8 mln pasażerów, czyli o 10,7 proc. więcej niż w ubiegłym roku. Jest to najlepszy wynik w historii grupy.


Cała Lufthansa Group, w której skład wchodzą Lufthansa, SWISS, Eurowings, Austrian Airlines oraz Brussels Airlines była czwartym największym przewoźnikiem lotniczym w Polsce w 2018 roku. Kolejny rekord przewiezionych pasażerów obrazuje tempo rozwoju polskiego rynku lotniczego.

- Ciągła poprawa naszych wyników potwierdza wieloletnie zaangażowanie Lufthansa Group na polskim rynku i jego ogólny rozwój. Polska jest krajem z największą obecnością Lufthansa Group w Europie Środkowo-Wschodniej i jednym z najważniejszych rynków na całym kontynencie. W letnim rozkładzie rejsów zaoferujemy 394 połączeń tygodniowo z dziewięciu polskich miast: Warszawy, Bydgoszczy, Gdańska, Poznania, Wrocławia, Katowic, Krakowa, Łodzi i Rzeszowa. Dzięki temu pasażerowie ze wszystkich zakątków Polski uzyskają dostęp do naszej siatki lotów łączącej ich z 343 miastami na całym świecie – skomentował Frank Wagner, country manager Lufthansy w Polsce.

Największym przewoźnikiem spośród wszystkich znajdujących się w grupie była Lufthansa. Niemiecki przewoźnik obsłużył 2 210 189 pasażerów w Polsce, czyli o 11,8 proc. więcej niż w 2017 roku. W ubiegłym roku Lufthansa Group rozwijała się nie tylko na obecnych trasach, ale również otwierała nowe połączenia. W ubiegłym roku holding zainaugurował 2 nowe loty: z Monachium do Katowic i Łodzi. Połączenia pomiędzy stolicą Bawarią, a śląskim lotniskiem odbywają się codziennie, natomiast pomiędzy Monachium, a Łodzią można polecieć pięć razy w tygodniu. Obie trasy są operowane przez Lufthansę na pokładzie bombardiera CRJ90.

Pasażerowie z Polski w 2018 roku najczęściej podróżowali przez huby przewoźników z Lufthansa Group wewnątrz Europy do Barcelony, Paryża, Madrytu i Mediolanu. Natomiast najchętniej wybieranymi kierunkami poza Europę były: Nowy Jork, Miami, San Francisco, Szanghaj, Los Angeles, Chicago, Waszyngton i Hong Kong.

Lufthansa Group planuje w 2019 roku umocnić swoją, już silną pozycję w Polsce. Od 1 kwietnia SWISS zaoferuje loty pomiędzy Gdańskiem, a Zurychem. Rozkładowo połączenie ma odbywać się na pokładzie Airbusa A220-100 i A220-300. Ponadto Lufthansa zwiększy liczbę lotów na trasie z Monachium do Rzeszowa do 12 lotów w tygodniu.

Siatka połączeń Lufthansa Group w tegorocznym sezonie letnim obejmuje 343 miasta. Flota przewoźnika składa się z 763 maszyn (stan na grudzień 2018 r.), a do 2025 roku będzie sukcesywnie powiększana o nowe samoloty. W 2018 roku Lufthansa Group zatrudniała około 135 tysięcy pracowników na całym świecie i osiągnęła sprzedaż na poziomie 35,8 miliarda euro.


Fot. mat. prasowegość_799b3 - Profil
gość_799b3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie