ibis powstanie w Słupsku, a ibis Styles w Nowym Targu

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
14 marca 2019 09:55
Grupa Orbis ogłosiła plany budowy hotelu marki ibis w Słupsku. Planowany termin ukończenia inwestycji to rok 2021. Z kolei jeszcze w tym roku, a dokładniej w jego połowie, wcześniej niż planowano otarty zostanie ibis Styles w Nowym Targu.
Reklama

Obiekt w Słupsku powstanie przy ul. Kołobrzeskiej, niemal naprzeciwko Centrum Handlowego Jantar. Inwestor już w 2017 r. zwrócił się do tutejszego ratusza o zmianę lokalnego planu zagospodarowania przestrzennego. Chodziło przede wszystkim o pozwolenie na wyższą zabudowę i ustalenie nowego współczynnika miejsc parkingowych. Radni dokonali niezbędnych korekt. Na kolejne kroki przy inwestycji trzeba było jednak poczekać. Kilka tygodni temu sprawa się w końcu ruszyła. Hotel wybuduje warszawska spółka C2M3K, a zakończenie prac i przyjęcie pierwszych gości zaplanowano na 2021 rok. Dostępnych będzie 60 pokoi (z możliwością rozbudowy), restauracja i powierzchnia konferencyjno-bankietowa.

ibis Słupsk, będzie pierwszym sieciowym hotelem w mieście.


W połowie bieżącego roku ukończony zostanie także ibis Styles w Nowym Targu. Pierwotnie zakładano, że inauguracja nastąpi w styczniu 2020 r., ale wszystko wskazuje na to, że nastąpi to dużo wcześniej. Obecnie prowadzone są już prace wykończeniowe.

Obiekt ma 106 pokoi, restaurację, bar, centrum wellness (z basenem i jacuzzi) oraz powierzchnię konferencyjno-bankietową. Motywem przewodnim będzie górski szlak turystyczny oraz folklor Tatr i Podhala. Hotel powstaje przy ul. Wojsk Ochrony Pogranicza, skąd w zaledwie 2 min. można dojść do dworca głównego w Nowym Targu. Lokalizacja jest także dogodna dla turystów chcących udać się na wycieczki w Tatry, Pieniny czy Gorce.

fot. Marek Stus
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama