×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Przetarg na przedłużenie drogi startowej w Radomiu - nr 2


Wczoraj (13.03) Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" (PPL) ogłosiło po raz drugi przetarg na wydłużenie drogi startowej na lotnisku w Radomiu. Poprzednie postępowanie zostało unieważnione 31 stycznia br.


Ogłoszony w środę ponowny przetarg na wydłużenie drogi startowej na lotnisku Radom-Sadków różni się od pierwszego postępowania kilkoma istotnymi elementami. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie projektu wykonawczego wraz z przedmiarem robót i sprawowanie nadzoru autorskiego dla projektu budowlanego z 2018 r.,  dokonywanie w nim zmian w razie konieczności oraz realizacja robót budowlanych dla inwestycji polegającej na przebudowie i wydłużeniu drogi startowej na lotnisku Radom-Sadków. Z zakresu zamówienia wypadła budowa systemu ILS kat. I. Ponadto oferenci będą mogli zmieniać projekt budowlany z 2018 r., czego nie przewidywały warunki poprzedniego  przetargu.    


Czas realizacji zamówienia został wydłużony do 448 dni, czyli do 64 tygodni, a więc prace będą trwać o 12 tygodni dłużej niż zakładano w pierwotnej wersji postępowania. PPL zrezygnował też z kryterium dotrzymania terminu wykonania zadania, które w starym przetargu miało 10 proc. wagi. Obecnie wybór oferenta zależeć będzie wyłącznie od zaproponowanej ceny. PPL podniósł również wadium o 500 tys. zł, do kwoty 1,2 mln zł. Składać oferty można do godz. 10:00 29 marca br., kiedy to nastąpi otwarcie kopert.  

Wydaje się, że PPL uwzględnił wiele postulatów zgłoszonych przez oferentów podczas trwania pierwszego przetargu. Wydłużenie czasu robót i umożliwienie wprowadzania zmian do projektu z 2018 r. dadzą potencjalnym wykonawcom więcej swobody. Z kolei rezygnacja z zawarcia w zamówieniu budowy systemu ILS uprości inwestycję.

Wątpliwości budzi jednak bardzo krótki termin składania ofert. 16 dni nawet w przypadku powtórzonego przetargu może okazać się okresem zbyt wymagającym. Nie wiadomo ile PPL chce tym razem przeznaczyć na ten  projekt. Poprzednio założył niewiele ponad 88 mln zł. Kwota ta była dla jedynego konsorcjum, które złożyło ofertę, za niska o 200 mln zł.gość_69048 - Profil
gość_69048
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie