Ryanair planuje wejście do Armenii

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
13 marca 2019 13:10
1 komentarz
Irlandzki przewoźnik Ryanair chętnie otworzy regularne połączenia do Armenii - wynika z doniesień krajowej agendy rządowej zajmującej się lotnictwem.
Reklama

Według Tateviki Revazian, szefowej Ormiańskiego Urzędu Lotnictwa Cywilnego, w Dublinie miały miejsce rozmowy pomiędzy Ryanairem a władzami Armenii dotyczące możliwości przyszłego wprowadzenia przez przewoźnika lotów do Armenii. Ponadto Revazion powiedział, że Ryanair chciałby wejść na armeński rynek już w 2020 r. Jednocześnie do tej pory nie podano szczegółów planowanych lotów.

- Ryanair powiedział naszej delegcji, że średnia cena ich biletów lotniczych wynosi 40 euro. Oczywiście nie będą latać w tej cenie do Armenii, ale z pewnością podróż nie będzie kosztować 400 czy 500 euro, tak jak ma to miejsce obecnie. Przewoźnik może naprawdę zrewolucjonizować i całkowicie przekształcić nasz rynek lotniczy. Jestem pewien, że po jego wejściu na rynek ormiański ceny biletów lotniczych spadną, w wyniku czego wzrośnie ruch pasażerski z Europy do Armenii, a częściowo także w przeciwnym kierunku - dodała Revazyan.


Dodatkowo, Hripsime Grigoryan, szefowa Ormiańskiego Centrum Turystycznego, powiedziała niedawno w wywiadzie dla lokalnej telewizji, że inny niż Ryanair tani przewoźnik jest realnie zainteresowany lotami do Armenii, jednak połączenia miałyby odbywać się nie ze stolicy kraju, a z Gyumri, drugiego co do wielkości miasta w Armenii, położonego w północno-zachodniej części kraju, niedaleko tureckiej granicy. Można przypuszczać, że Grigoryan mówiła o linii Wizz Air, jednak do tej pory ta informacja nie została ze strony przewoźnika potwierdzona.

Międzynarodowy ruch lotniczy w Armenii gwałtownie wzrósł po liberalizacji rynku lotniczego w 2013 r., kiedy to rząd Armenii, po bankructwie krajowego przewoźnika Armavia, postanowił "otworzyć niebo" dla europejskich przewoźników, którzy mogli od tej pory wykonywać loty bez żadnych ograniczeń. Wcześniej Armavia, przez niemal dziesięć lat, cieszyła się wyłącznym prawem do obsługi lotów do Europy, krajów byłego Związku Radzieckiego i na Bliski Wschód. Otworzenie rynku przyczyniło się do znacznego obniżenia cen biletów lotniczych do Armenii, co stanowi silny bodziec przede wszystkim dla krajowej turystyki, a także gospodarki.

Fot.: materiały prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_380a6 2019-03-14 08:41   
gość_380a6 - Profil gość_380a6
Armenia to bardzo ciekawy turystycznie kraj.Giumri/ dawniej Leninakan/ było zniszczone w czasie trzęsienia ziemi 07 12 1988 roku.Granica Armenii chroniona przez rosyjskich pograniczników.Poza granicami Armenii żyje 3 razy więcej Ormian jak w kraju.Uruchomienie połączeń do Armenii przez Ryanair to pewny sukces podobnie jakim sukcesem było uruchomienie przez Wizzair lotów do Kutaisi w Gruzji. Jest tam lawinowy przyrost ilości pasażerów.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama