×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Azul kupuje samoloty i sloty od Avianca Brasil


Brazylijski przewoźnik Azul Airlines podpisał umowę ze swoim konkurentem linią Avianca Brasil na łączną kwotę 105 mln dolarów. Kontrakt obejmuje przejcie slotów i 30 airbusów A320 od pogrążonej w kryzysie Avianki.


W ramach kontraktu Azul zyska również certyfikat przewoźnika lotniczego (AOC) od swojego konkurenta. Umowa nie będzie wiążąca dopóki transakcja nie zostanie zatwierdzona przez organy antymonopolowe i regulacyjne Brazylii. Cały proces może potrwać do 3 miesięcy.

Azul, dzięki kontraktowi, zapewni dalsze funkcjonowanie Avianca Brasil i pokryje wydatki operacyjne drugiej linii w wysokości 40 mln dolarów. Brazylijski sąd przedłużył Aviance termin płatności za zaległe zobowiązania o dwa tygodnie, dzięki czemu przewoźnik nie jest zmuszony do przerywania swojej działalności.

Azul zyska 70 slotów na najbardziej zatłoczonych brazylijskich lotniskach - w porcie lotniczym Sao Paulo-Guarulhos, czy Rio de Janeiro - Santos Dumont. Przewoźnik przejmie od leasingodawcy również 30 airbusów A320, które obecnie latają we flocie Avianca Brasil. Azul już wcześniej pozyskał dwa samoloty A320 od swojego konkurenta z powodu zaległości.

Po ogłoszeniu informacji o podpisaniu umowy akcje Azulu wzrosły o ponad 7 proc.


Avianca Brasil złożyła w grudniu 2018 roku wniosek o ochronę przed upadłością, by zapobiec odebraniu przez leasingodawców samolotów za nieopłacone zobowiązania. Od grudnia ub. roku przewoźnikowi udało się uzyskać pożyczkę 75 mln dolarów, jednakże nie jest to wystarczająca suma na dalsze funkcjonowanie.

Fot. Joao Carlos Medau/Wikimedia
gość_24b36 - Profil
gość_24b36
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie