×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Bydgoszcz: Kolejne wzrosty w lutym


Przedstawiciele bydgoskiego lotniska poinformowali wczoraj (11.03) o tym jak udanym dla portu był luty 2019 oraz o nowościach w rozkładzie zaplanowanych na letni sezon.


Liczba pasażerów według miesięcy
W ubiegłym miesiącu lotnisko odprawiło 25 588 podróżnych, co oznacza wzrost o 7,9 proc. w stosunku do tego samego miesiąca w roku poprzednim. Wykonano przy tym 540 operacji lotniczych, a więc o 3,6 proc. więcej niż w lutym 2018.


Port lotniczy Bydgoszcz już niebawem zaoferuje swoim klientom odświeżoną siatkę połączeń, a wszystko wraz ze zmianą sezonu na letni, która będzie miała miejsce jak zwykle w ostatnią niedzielę marca. Od tego czasu w ofercie wzrośnie częstotliwość obecnych lotów, a także rozszerzą ją nowe połączenia. Częściej, bo aż dziesięć razy w tygodniu polecą samoloty niskokosztowej linii Ryanair do Londynu: do Stansted raz dziennie, a do Luton trzy razy tygodniowo. Ten sam przewoźnik zmieni także dni, w które odbywać się będą loty do lotniska Boryspol w Kijowie - od kwietnia będą to wtorki i soboty. Z końcem marca z oferty zniknie oferowane przez Ryanair połączenie z Dusseldorfem.

Jeśli chodzi o nowe połączenia to do oferty trafi od początku kwietnia trasa do Glasgow Prestwick, którą obsłuży Ryanair. Samoloty polecą do Szkocji we wtorki i soboty. Od 26 kwietnia do rozkładu powróci również sezonowe połączenie z Lwowem, które realizować będzie w poniedziałki i piątki krajowy przewoźnik PLL LOT.

fot. mat. prasowegość_69048 - Profil
gość_69048
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie