Bydgoszcz: Kolejne wzrosty w lutym

Mateusz Gałabuda - Profil Mateusz Gałabuda
12 marca 2019 08:20
10 komentarzy
Przedstawiciele bydgoskiego lotniska poinformowali wczoraj (11.03) o tym jak udanym dla portu był luty 2019 oraz o nowościach w rozkładzie zaplanowanych na letni sezon.
Reklama

Statystyki Bydgoszcz (BZG)
W ubiegłym miesiącu lotnisko odprawiło 25 588 podróżnych, co oznacza wzrost o 7,9 proc. w stosunku do tego samego miesiąca w roku poprzednim. Wykonano przy tym 540 operacji lotniczych, a więc o 3,6 proc. więcej niż w lutym 2018.


Port lotniczy Bydgoszcz już niebawem zaoferuje swoim klientom odświeżoną siatkę połączeń, a wszystko wraz ze zmianą sezonu na letni, która będzie miała miejsce jak zwykle w ostatnią niedzielę marca. Od tego czasu w ofercie wzrośnie częstotliwość obecnych lotów, a także rozszerzą ją nowe połączenia. Częściej, bo aż dziesięć razy w tygodniu polecą samoloty niskokosztowej linii Ryanair do Londynu: do Stansted raz dziennie, a do Luton trzy razy tygodniowo. Ten sam przewoźnik zmieni także dni, w które odbywać się będą loty do lotniska Boryspol w Kijowie - od kwietnia będą to wtorki i soboty. Z końcem marca z oferty zniknie oferowane przez Ryanair połączenie z Dusseldorfem.

Jeśli chodzi o nowe połączenia to do oferty trafi od początku kwietnia trasa do Glasgow Prestwick, którą obsłuży Ryanair. Samoloty polecą do Szkocji we wtorki i soboty. Od 26 kwietnia do rozkładu powróci również sezonowe połączenie z Lwowem, które realizować będzie w poniedziałki i piątki krajowy przewoźnik PLL LOT.

fot. mat. prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_698fc 2019-03-13 11:26   
gość_698fc - Profil gość_698fc
Linii LOT nie zależy aby latać z WAW do BZG, bo liczy, że ludzie dojadą do stolicy. Lufthansie nie zależy na drugiej rotacji z BZG, bo nie ma konkurencji. Prezesowi lotniska w Bydgoszczy nie zależy, bo pensja się należy bez względu na wyniki (znajomy marszałka, więc nikt go nie zmieni). Pracownikom lotniska BZG nie zależy, bo lepiej się nie przepracowywać. Marszałkowi województwa (główny właściciel) nie zależy, bo lotnisko leży w Bydgoszczy a powinno (wg niego) mieścić się w Toruniu. Zatem komu zależy? Mieszkańcom Bydgoszczy i regionu? Pewnie tak, ale komu na nich zależy? Tak sobie narzekam tylko :-(
gość_92fef 2019-03-13 07:05   
gość_92fef - Profil gość_92fef
ArCo: Z wyprzedzeniem Lublina to tylko na chwilę i dalej od lipca będziemy za nimi. Szykują sporą dopłatę dla LOT aż 15 mln PLN za drugą rotacje do WAW i 2-3 kierunki Ukraińskie (Kijów, Lwów i Odessa). Podobno też są na ostatniej prostej z przywróceniem jakiegoś starego kierunku?
gość_3acc1 2019-03-12 23:19   
gość_3acc1 - Profil gość_3acc1
Pojawia się już rozkład na zimę 2019/2020 - Kijów ma być utrzymany, ale Glasgow zawieszony. Generalnie okres wzrostów wkrótce się skończy. Londyn zamiast 11 razy tygodniowo będzie 10 razy. Mogą więc pojawić się nawet spadki.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama