Nowa klasa ekonomiczna w Qatar Airways

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
14 marca 2019 12:17
1 komentarz
Qatar Airways przedstawił klasę ekonomiczną, którą będzie wprowadzać do swoich samolotów w najbliższej przyszłości - zmianie ulegną między innymi fotele oraz posiłki serwowane na pokładzie. Na te nowości dostępne w całej flocie przyjdzie nam jednak poczekać.
Reklama

Katarski przewoźnik zaprezentował produkt swojej nowej podstawowej klasy podróży podczas tegorocznych targów turystycznych ITB (Internationale Tourismus-Börse) w Berlinie.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że to właśnie na ITB możemy zaprezentować naszą nową klasę ekonomiczną, czym udowadniamy, że zapewniamy najlepsze usługi wszystkim naszym pasażerom, a nie tylko tym podróżującym w klasie premium. Nowy fotel, w którym zaprojektowano od nowa elektroniczny systemem ustawiania parametrów fotela do indywidualnych preferencji, zapewni, że pasażerowie przybędą na miejsce wypoczęci i odświeżeni. Jednocześnie w każdym fotelu zwiększona zostanie przestrzeń na nogi - powiedział w Berlinie Akbar Al Baker, prezes linii Qatar Airways.


Podstawowym nowym elementem zaprojektowanej od nowa klasy ekonomicznej będzie nowy fotel, który możliwi regulację oparcia o 19 stopni, jak zapewnia przewoźnik, całkowicie bez przeszkadzania pasażerom za plecami, którzy zauważą jedynie, że ich monitor nieco się przesuwa.

Nowy fotel wyposażony będzie w nowe, powiększone ekrany systemu rozrywki pokładowej o przekątnej 13,3-cala i rozdzielczości 4K. Każdy pasażer będzie mieć do dyspozycji złącze USB typu C z możliwością szybkiego ładowania. Z pomocą "10-krotnie szybszego łącza szerokopasmowego", ulepszona zostanie również łączność. Dostępne będzie ponad 4 tys. pozycji muzyki i filmów w systemie rozrywki pokładowej Oryx One Qatar Airways.

Odświeżona ma zostać ponadto zastawa stołowa do spożywania posiłków oraz samo menu, które zaoferuje więcej opcji do wyboru - jak podaje przewoźnik, dań głównych więcej o 25 proc., przekąsek więcej o 20 proc., a deserów - o 50 proc. Innowacją będzie także podwójny składany stolik - jeden mniejszy, na drobne przedmioty, wraz z uchwytem na napoje.

Qatar Airways obiecał także pasażerom dodatkowe miejsce na nogi, na razie jednak nie podano konkretnych wymiarów.


Nowa klasa ekonomiczna ma zadebiutować na pokładach pierwszych samolotów już w kwietniu br., jednak początkowo jedynie w airbusach A321neo.

- Mamy wiele praktycznie nowych samolotów, w których nie możemy od razu wymieniać całego wnętrza. W związku z tym, proces ujednolicania klasy ekonomicznej w Qatar Airways potrwa od 5 do 8 lat - tłumaczył w Berlinie Al Baker.

Qatar Airways ogłosił także w Berlinie plany uruchomienia nowych połączeń w 2019 r. - przewoźnik poleci z Kataru do Izmiru (3 razy w tygodniu), Rabatu (3 razy w tygodniu), na Maltę (codziennie), do Davao (raz w tygodniu), Lizbony (codziennie), Mogadiszu (3 razy w tygodniu) i Langkawi (5 razy w tygodniu). Szczegóły dotyczące nowych połączeń mają zostać ogłoszone w późniejszym terminie.

Fot. i wideo: Qatar Airways
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_959c4 2019-03-15 15:32   
gość_959c4 - Profil gość_959c4
Wygodne siedzenie na pewno jest bardzo ważne ale równie ważna jest odległość między siedzeniami a tu nie zanosi się na jakąś poprawę.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama