×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT: Nasze "maxy" są w pełni sprawne


Samoloty Boeing 737 MAX 8 użytkowane przez Polskie Linie Lotnicze LOT są w pełni sprawne i wykonywane przez nich rejsy spełniają wszelkie wymogi bezpieczeństwa, przekonuje polski przewoźnik.


Służby techniczne LOT-u na bieżąco monitorują sprawność samolotów. 

Jesteśmy w stałym kontakcie z agencjami lotniczymi odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo. Żadna z tych instytucji nie wydała zaleceń ani decyzji w sprawie tych samolotów. Pozostajemy też w stałym kontakcie z producentem tych maszyn i innymi liniami lotniczymi, które użytkują ten samolot - mówi Adrian Kubicki, rzecznik prasowy PLL LOT w rozmowie z Pasazer.com. - Na tej podstawie LOT kontynuuje realizowanie rejsów boeingami 737 MAX 8, podobnie zresztą jak wszyscy inni przewoźnicy w Europie i Ameryce Północnej.


Urząd Lotnictwa Cywilnego Chin (CAAC) wydał zawiadomienie o uziemieniu wszystkich boeingów 737 MAX 8 używanych przez krajowe linie lotnicze w odpowiedzi na niedzielną katastrofę etiopskich linii lotniczych, w wyniku której zginęło 157 osób. Według oświadczenia CAAC, istnieje prawdopodobieństwo, że katastrofy nowych samolotów Ethiopian Airlines i Lion Air są ze sobą powiązane. 

Polski Urząd Lotnictwa Cywilnego przekonuje, że jest w stałym kontakcie z polskimi operatorami samolotu 737 MAX i że na chwilę obecną nie ma przesłanek do zawieszenia operacji tymi boeingami.

Nasz monitoring ma charakter stały i bieżący. Zbieramy informacje z każdego źródła i analizujemy je pod kątem zapewnienia najwyższych standardów bezpieczeństwa - dodaje Kubicki.
gość_06004 - Profil
gość_06004
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie