×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


ULC: Nie ma przesłanek do zawieszenia operacji boeingami 737 MAX


Po katastrofie boeinga 737 MAX 8 Ethiopian Airlines Chiny uziemiły wszystkie maszyny tego typu, linie lotnicze w USA i Kanadzie informują o wzmożonych kontrolach maxów.


Polski Urząd Lotnictwa Cywilnego przekonuje, że jest w stałym kontakcie z polskimi operatorami samolotu 737 MAX. W Polsce lata obecnie siedem maxów, pięć maszyn w barwach Polskich Linii Lotniczych LOT, dwie są w posiadaniu Enter Air. 

Na podstawie tych informacji, nie ma przesłanek do zawieszenia operacji tymi maszynami - mówi Karina Lisowska, rzecznik prasowy ULC w rozmowie z Pasazer.com. - Biorąc pod uwagę, że jest bardzo nowoczesny samolot, najwięcej informacji ma producent. Korzystając z zainstalowanych systemów na pokładzie samolotu, jest on w stanie na bieżąco monitorować kwestie techniczne każdego egzemplarza.


Urząd Lotnictwa Cywilnego Chin (CAAC) wydał zawiadomienie o uziemieniu wszystkich boeingów 737 MAX 8 używanych przez krajowe linie lotnicze w odpowiedzi na niedzielną katastrofę etiopskich linii lotniczych, w wyniku której zginęło 157 osób. Według oświadczenia CAAC, istnieje prawdopodobieństwo, że katastrofy Ethiopian Airlines i Lion Air są ze sobą powiązane. Przypomnijmy, że do katastrofy Lion Air, do której doszło pod koniec października ub. roku, krótko po starcie z lotniska w Dżakarcie, prawdopodobnie na skutek działania systemu zapobiegającemu przeciągnięciu i w związku z awarią czujników kąta natarcia. W przypadku Ethiopian Airlines do katastrofy doszło również kilka minut po stracie.

Nie tylko Chińczyków niepokoi druga katastrofa 737 MAX 8 w ostatnim czasie. Równie gwałtownie zareagował organ odpowiedzialny za sprawy lotnictwa cywilnego w Mongolii oraz Cayman Airways. O wzmożonych kontrolach maxów poinformowała Korea Południowa oraz przedstawiciele linii Southwest Airlines, American Airlines i Air Canada. 


Jak zapewnia ULC kolejne ewentualne działania mogą być podejmowane po otrzymaniu informacji od Boeinga. W przypadku samolotów Boeing 737 Max 8 nadzorem odpowiedzialnym za bezpieczeństwo projektu typu jest EASA, natomiast ULC w ramach nadzoru bieżącego prowadzi inspekcje i audyty operatorów posiadających ten typ maszyn.
gość_e672f - Profil
gość_e672f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie