×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


SCAT połączy Pragę z Astaną


SCAT Airlines, kazachskie linie lotnicze z siedzibą w Szymkencie, potwierdziły, że otworzą nowe, regularne połączenie z Astany do Pragi.


Połączenie pomiędzy stolicami Kazachstanu i Czech będzie obsługiwane od 2 czerwca br. dwa razy w tygodniu w czwartki i niedziele przy pomocy boeinga 737 MAX 8.

Nowe, bezpośrednie połączenie pozwoli także pasażerom przesiąść się na kolejne, krajowe loty przewoźnika, między innymi do takich miast  jak Ałmaty, Szymkenty, Taraz, Oskemen czy Pawłodar. Bilety na połączenie będą wkrótce dostępne na stronie internetowej przewoźnika.

Uruchomienie regularnych lotów na trasie Praga-Astany jest wynikiem ponad rocznych negocjacji z udziałem ambasad obu krajów oraz zaangażowana CzechTourism Agency, a także praskiego Lotniska. Od dłuższego czasu obserwujemy rosnący potencjał Kazachstanu jako jednego z najważniejszych rynków krajów postsowieckich. Nowe połączenie będzie wykorzystywane przede wszystkim przez kazachstańskich turystów, ale spodziewamy się także, że przyczyni się do zwiększenia ruchu turystycznego z Czech oraz rozwoju wzajemnej wymiany handlowej - powiedział Václav Řehoř, prezes lotniska w Pradze.


SCAT jest pierwszym operatorem samolotów Boeing 737 MAX spośród krajów Wspólnoty Niepodległych Państw. Posiada obecnie jedną sztukę modelu 8 MAX oraz oczekuje na dostawę kolejnych 5, a także 2 modelu 9 MAX.

fot.: SCAT Airlinesgość_780ed - Profil
gość_780ed
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie